Burberry sponsorem 60 edycji Biennale

Burberry sponsorem 60. edycji Biennale w Wenecji w drugi rok z rzędu wnosi brytyjskiego ducha na wyżyny sztuki. Ta luksusowa marka od lat stoi nie tylko za modowymi trendami, ale także za promocją brytyjskiej kultury na światowych scenach artystycznych. Już drugi rok z rzędu Burberry pełni zaszczytną rolę głównego sponsora Pawilonu Brytyjskiego na tej renomowanej międzynarodowej wystawie sztuki współczesnej, która będzie trwała do 24 listopada.

W czasach, gdy moda staje się coraz bardziej multidyscyplinarna, Burberry łączy świat mody z sztuką w sposób niezwykle inspirujący. Biennale w Wenecji, jako jeden z najważniejszych wydarzeń artystycznych na świecie, staje się nie tylko miejscem prezentacji najnowszych trendów, ale także przestrzenią do refleksji nad kulturą, historią i współczesnością. Dlatego ich wsparcie to nie tylko wyraz szacunku dla sztuki, ale także potwierdzenie zaangażowania w innowację i artystyczną współpracę.

Wyjątkowa tradycja w świecie sztuki

Biennale w Wenecji to niezwykłe wydarzenie, które co dwa lata przyciąga uwagę miłośników sztuki z całego świata. To jubileuszowe wydanie, czyli 60 edycja, odbywa się w jednym z najbardziej malowniczych i historycznych miejsc na ziemi. W Wenecji, miasteczku na wodzie pełnym zabytkowych zaułków i monumentalnych pałaców. Biennale jest jak swoisty przegląd współczesnej sztuki, prezentujący najnowsze prace artystów z różnych krajów, kultur i kontekstów.

60. edycja Biennale w Wenecji
Fot. christies.com

To więcej niż tylko wystawa – to platforma dla nowych idei, dialogu między artystami i publicznością, oraz refleksji nad współczesnym światem. Tematy poruszane podczas tego wydarzenia często dotyczą aktualnych wyzwań społecznych, politycznych i ekologicznych. Tym samym stają się nie tylko lustrzanym odbiciem rzeczywistości, ale także inspiracją do działania.

Burberry sponsorem 60. edycji Biennale w Wenecji otwiera przestrzeń dla różnorodności sztuki. Od malarstwa po rzeźbę, od performance’u po wideo instalacje. To miejsce, gdzie nowatorskie koncepcje spotykają się z tradycją, a świeże głosy stają się punktem wyjścia do dyskusji i interpretacji. Dlatego obecność domu mody jako głównego sponsora Pawilonu Brytyjskiego na tym wydarzeniu to nie tylko wsparcie dla sztuki współczesnej. To także manifestacja ich zaangażowania w promocję różnorodności kreatywności oraz brytyjskiej kultury na międzynarodowej scenie artystycznej.

Burberry sponsorem 60 edycji Biennale

W ramach obchodów tegorocznego Biennale, Burberry zaangażowało się w organizację dwóch wydarzeń, pokazując głębokie zaangażowanie w świat sztuki i kultury. Pierwszym było prywatne spotkanie dla podcastu Talk Art, które odbyło się w wyjątkowej atmosferze rozmowy i refleksji. Burberry sponsorem 60. edycji Biennale w Wenecji zorganizowało prywatną rozmowę, w której udział wzięli John Akomfrah, kurator Tarini Malik, kurator Pawilonu Shane Akeroyd, oraz założyciele Talk Art, Russel Tovey i Robert Diament. To wyjątkowe spotkanie przyniosło inspirującą wymianę myśli między artystami, kuratorami i pasjonatami sztuki.

Burberry sponsorem 60. edycji Biennale w Wenecji
Fot. burberryplc.com

Burberry zorganizowało również wieczór w kultowym Harry’s Bar, aby zgromadzić przyjaciół i rodzinę marki wraz z dyrektorem kreatywnym Danielem Lee. To eleganckie wydarzenie, zgromadziło wybitne postaci ze świata sztuki, mody i kultury, tworząc niepowtarzalną atmosferę celebracji brytyjskiej kreatywności. Burberry w ten sposób aktywnie angażuje się w wydarzenia towarzyszące, tworząc przestrzeń do inspirujących spotkań i dialogu artystycznego.

    Nie ma jeszcze komentarzy

    Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany