Diana Ross twarzą Saint Laurent

Wspaniała wiadomość w świecie mody – Diana Ross twarzą Saint Laurent. Ikona nie tylko stylu, lecz także muzyki, właśnie została ogłoszona nową ambasadorką legendarnego paryskiego domu mody. W ciągu swojej długiej kariery, Diana Ross stała się nie tylko gwiazdą muzyczną, ale także wszechstronnym źródłem inspiracji dla światowej klasy projektantów mody. Teraz kontynuuje swoją nieustającą podróż w świat luksusu i stylu, zdobywając serca nowego pokolenia miłośników mody. Oto historia spotkania dwóch ikon, która na zawsze wpisze się w kroniki haute couture.

Trafiony wybór

Urodziła się 26 marca 1944 roku w Detroit, Michigan. Jej kariera zaczęła się w latach 60., kiedy została główną wokalistką zespołu The Supremes. Ten stał się jednym z najbardziej wpływowych żeńskich zespołów w historii muzyki pop. W latach 70. rozpoczęła solową karierę, zdobywając wielkie uznanie za takie hity jak „Ain’t No Mountain High Enough” i „Upside Down”. Przez następne dekady utrzymywała swoją pozycję jako jedna z największych ikon muzycznych. Jej wpływ na przemysł muzyczny i modę jest trwały, a kariera obejmuje zarówno współpracę z zespołem, jak i indywidualne sukcesy.

Diana Ross ikona muzyczna ubiegłego wieku
Fot. designkultur.wordpress.com

Obecnie w wieku niemal 80 lat, Diana Ross nadal emanuje niepowtarzalnym wdziękiem. Wyraźnie widać tp na zdjęciu, gdzie artystka prezentuje się w ikonicznej, czarnej sukni odsłaniającej ramiona. To nie jest także pierwsze zetknięcie Ross z marką. Już w 1968 roku pojawiła się na łamach amerykańskiego Vogue’a, prezentując stylizację od Yves Saint Laurent. Wspomnienia o tym związku sięgają jeszcze głębiej, gdyż Diana Ross i sam Yves Saint Laurent tańczyli i obejmowali się w Club 78 w Paryżu w 1980 roku. To z kolei pozostawiło niezatarty ślad w historii mody i przyjaźni.

Wiek, który staje się atutem- Diana Ross twarzą Saint Laurent

To, co uczyniło tę kampanię niezwykle wyjątkową, to fotograficzne arcydzieło Davida Simsa. Zaskakująca sesja zdjęciowa z Dianą Ross opublikowana została przez samego dyrektora kreatywnego Saint Laurent, Anthony’ego Vaccarello, na jego Instagramie. Od tego momentu, social media huczą od entuzjastycznych komentarzy, a kampania staje się obiektem pożądania miłośników stylu i kultury.

Media zwracają jednak uwagę na obowiązujący wśród luksusowych marek trend nawiązywania współpracy z młodymi gwiazdami, zwykle z pokolenia Gen-Z. Z kolei marka Saint Laurent świadomie odchodzi od standardowego podejścia. Wybór ikony, która reprezentuje starsze pokolenie, jest krokiem w kierunku większej różnorodności i inkluzji w branży mody. Współpraca z Ross może podkreślać elegancję i klasę, które są charakterystyczne zarówno dla artystki, jak i samego domu mody.

Diana Ross x Saint Laurent
Fot. dazeddigital.com

Diana Ross dołącza do grona doświadczonych supergwiazd, wybranych do reprezentowania renomowanych marek modowych. Symbolizuje to przesunięcie w stronę autentycznego klienta, nabierającego siły. Podobny trend był zauważalny w 2015 roku, gdy Saint Laurent, za czasów Hedi Slimane’a jako dyrektora kreatywnego, postawił na współpracę z Joni Mitchell. To dowodzi rosnącej wartości reprezentacji prawdziwych postaci w świecie mody. Diana Ross twarzą Saint Laurent to z pewnością doskonały krok marketingowy dla marki, a także duży sukces medialny.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany