10 najdroższych torebek na świecie

Luksusowe torebki potrafią odmienić każdą stylizację. Kunszt ich wykonania, nieszablonowe wzornictwo i limitowana dostępność sprawiają, że można nosić je z czystą przyjemnością. Jednak nawet wśród prestiżowych torebek od topowych projektantów, można znaleźć zarówno modele łatwo dostępne, jak i torebki w zawrotnych cenach, które trudno kupić nawet wówczas, gdy dysponuje się dowolnie wysoką kwotą. Mowa o najdroższych i najbardziej pożądanych torebkach świata! Przyjrzyjmy im bliżej, by poznać fenomen 10 najdroższych torebek na świecie.

Ranking 10 najdroższych torebek świata

Miejsce 1: Parva Mea od Boarini Milanesi

Ile może kosztować najdroższa torebka na świecie? Nawet 7 milionów dolarów! Właśnie taka jest cena niezwykłej torebki Parva Mea marki Boarini Milanesi. Co ciekawe, jej powstaniu i tak wygórowanej cenie, od początku przyświecał szczytny cel – ochrona mórz i oceanów. Ten model torebki wyprodukowano jedynie w trzech egzemplarzach! Każdy z nich ozdobiono diamentami, szafirami oraz turmalinami z Paraiba. Producent zobowiązał się przekazać na szczytny cel po 800 tysięcy dolarów od każdej sprzedanej torebki Parva Mea.

Najdrozsza torebka na swiecie
Najdroższa torebka na świecie – Parva Mea, źródło: Elle.pl

Miejsce 2 na 10 najdroższych torebek na świecie: Emu od Debbie Wingham

Drugie miejsce w rankingu 10 najdroższych torebek na świecie zajmuje niezwykła i nietypowa torebka Emu od Debbie Wingham. Nazwa nie jest przypadkowa – za stelaż do stworzenia tej torebki posłużyło rzeczywiście jajo strusia. Torebka powstała z platyny, 24-karatowego złota i z ośmiu tysięcy brylantów. Wnętrze torebki wyścielone jest jedwabiem marki Hermes. Jaki jest koszt tego cuda? Aktualna wartość wynosi 6,7 miliona dolarów!

Miejsce 3: Mouawad 1001 Nights – baśniowa torebka, która trafiła do Księgi Rekordów Guinessa

Niektóre spośród najdroższych torebek na świecie trafiają do tego grona przez wgląd na słynnych projektantów lub z uwagi na fakt, że wpadły w oko największym ikonom mody. W przypadku torebki Mouawad 1001 Nights w grę wchodzi coś jeszcze – 4517 diamentów, 18-karatowe złoto, a także czas wykonania, który zajął podobno aż 10 tysięcy godzin. Ta niezwykła torebka została wykonana wspólnie przez aż dziesięciu projektantów, a inspiracją dla niej były Baśnie tysiąca i jednej nocy. Jaki jest jej koszt? Około 3,6 milionów dolarów!

10 najdroższych torebek świata
Miejsce 3 na 10 najdroższych torebek na świecie – Mouawad 1001 Nights, źródło: mouawad.com

Miejsce 4: Hermes Kelly

Jeszcze do niedawna zajmowała pierwsze miejsce na liście 10 najdroższych torebek na świecie. Torebka Hermes Kelly została zaprojektowana w latach trzydziestych XX wieku, a swoją nazwę zawdzięcza ówczesnej ikonie mody, a późniejszej księżnej Monako – Grace Kelly. Ile kosztuje? Około 2 miliony dolarów!

Miejsce 5 na liście 10 najdroższych torebek na świecie: Hermes Birkin

Kolejne miejsce na podium również zajmuje torebka marki Hermes. Kultowy model Birkin został wypromowany przez ikonę francuskiego stylu – Jane Birkin. Cena tej torebki jest uzależniona od jej wersji, ale w najkosztowniejszej konfiguracji (z diamentami i platyną) kosztuje nieco poniżej 2 milionów dolarów!

Miejsce 6: Torebka Diamond Forever od Chanel

Najdroższą i najbardziej pożądaną torebką marki Chanel jest model Diamond Forever. Jest to torebka z krokodylej skóry, którą ozdabiają również diamenty oraz 18-karatowe złoto. Istnieje jedynie w kilkunastu egzemplarzach. Jej aktualna cena wynosi około 900 tysięcy dolarów. Jeśli interesuje Cię paryska moda, historia marki Chanel może okazać się dla Ciebie pasjonująca.

Najdrozsze torebki w historii
Jedna z najdroższych torebek w historii, źródło: przystanekuroda.pl

Miejsce 7: Torebka Cleopatra Cluth od Lany Marks

Elegancką kopertówkę Cleopatra wykonano ze srebrnej skóry aligatora, 18-karatowego złota oraz diamentów. Jest to torebka limitowana – co roku produkowana jest tylko jedna. A jaka jest jej cena? Około 900 tysięcy dolarów.

Miejsce 8: Niloticus Crocodile Himalaya marki Hermès

To torebka, którą w swoich kolekcjach posiadają, między innymi, Victoria Beckham i Jennifer Lopez. Jej nazwa nie jest dziełem przypadku – torebka ta rzeczywiście powstała ze skóry krokodyli nilowych, a swoją kolorystyką przywodzi na myśl pejzaż Himalajów. Jaka jest jej cena? Najdroższy egzemplarz sprzedano za około 400 tysięcy dolarów.

Miejsce 9: Carolyn Crocodile od Marc Jacobs

Kolejne miejsce w zestawieniu 10 najdroższych torebek na świecie zajmuje model Carolyn Crocodile marki Marc Jacobs. Wyróżnia ją niezwykła kolorystyka – powstała z fioletowej skóry krokodyla. Jej koszt wynosi około 200 tysięcy dolarów.

Jedna z  najdrozszych torebek na swiecie
Miejsce 9/10 najdroższych torebek świata – Carolyn Crocodile, źródło: styl.fm

Miejsce 10: Urban Satchel od Louis Vuitton

Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje nieszablonowa i zupełnie nietypowa torebka marki Louis Vuitton – Urban Satchel. Choć torebka ta wygląda, jak zawartość kosza na śmieci, w rzeczywistości wykonano ją z luksusowej skóry włoskiej. Jej projektanci opróżniali nowojorskie kosze na śmieci, by poznać ich typową zawartość. Torebka ta zdobiona jest elementami, które przypominają paczkę po papierosach, bilet na metro, a nawet plasterek bekonu. Cena? Około 150 tysięcy dolarów!

Jak widzisz, trudno znaleźć w powyższym rankingu torebki popularnych marek, jak Gucci, Prada lub Fendi. Wynika to z faktu, że naprawdę najdroższe są torebki unikatowe. Są to prawdziwe dzieła sztuki, które kosztują tyle, co przestronny apartament w prestiżowej lokalizacji lub jeszcze więcej. Jeśli szukasz torebki, którą rzeczywiście możesz ze sobą zabrać na eleganckie wyjście, zerknij raczej na zestawienie: najmodniejsze torebki kopertowe.

10 najdroższych torebek na świecie – czy są warte swoich cen?

Czy warto zapłacić setki tysięcy, a nawet miliony dolarów za torebkę? To pytanie może zadawać sobie wiele osób. Jednak tak samo możesz zapytać o to, czy warto wydać setki tysięcy na dzieła sztuki lub tysiące na top 10 luksusowych zegarków dla niej?

Luksusu, prestiżu i unikatowości nie można w prosty sposób przeliczyć na dolary lub złotówki. Najkosztowniejsze i najbardziej pożądane torebki to prawdziwe dzieła sztuki. Te torebki to unikaty i przedmioty, których nie kupuje się po to, by nosić je ze sobą do kina lub teatru. Szczęśliwe posiadaczki tak wyjątkowych torebek podziwiają je w domowym zaciszu i, co najwyżej, sięgają po nie, by luksusowo ubrać się na przyjęcie w elitarnym gronie.

Torebka wykonana z najcenniejszych materiałów i zdobiona ogromną ilością kamieni szlachetnych oraz złotem lub platyną, może być równie dobrą inwestycją, co obraz, zabytkowa waza lub jeden z najkosztowniejszych zegarków świata. Taki przedmiot będzie cieszył oko, ale też może być sposobem na ulokowanie kapitału – w końcu luksus zawsze jest w cenie, a kunsztowne i autentyczne przedmioty, które powstają w pojedynczych egzemplarzach zazwyczaj z czasem jeszcze zyskują na wartości.

1 komentarz

    Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany