Loewe Pop-up Store

Loewe Pop-up Store rozświetlił poniedziałkowy pokaz dla mediów wystawy „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion” w Metropolitan Museum of Art, stając się natychmiastowym punktem centralnym dla entuzjastów mody. Przechodząc przed wejściem na wystawę, uczestnicy zostali przywitani przez niezwykłą przestrzeń, którą marka stworzyła na tę okazję. Był to niezwykły występ wprowadzający w odpowiedni nastrój, zarówno ze względu na tłum zgromadzony przed wejściem, jak i przez fakt, że Loewe jest sponsorem korporacyjnym wiosennej wystawy Costume Institute 2024. Ta unikalna inicjatywa zapowiedziała niesamowite doznania, które czekały na uczestników w dalszej części wydarzenia.

„Śpiące królewny” LoeweTe

Tematem tegorocznej Met Gali były: „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”, a oficjalnym kodeksem ubioru hasło „ogród czasu”. Inspirując się tą koncepcją, Loewe Pop-up Store ożywił atmosferę śródziemnomorskiego ogrodu i prawdziwe piękno natury. Wizja ta wyrażała się nie tylko w wyjątkowych projektach autorstwa Andersona, ale także w samych artykułach wystawionych na sprzedaż. Sklep przywodził na myśl bujne drzewa oliwne, soczyste cytryny, a także zapachy lawendy, rozmarynu i tymianku unoszące się w powietrzu.

Loewe Pop up Store
wwd.com

Na szczególne wyróżnienie zasługiwały suknie takie jak „Algae Sequin” autorstwa Phillipa Lima, wykonane z biodegradowalnej siatki z bambusa i wodorostów. Wrażenie zrobił także model sukni „Couture Girl” Connera Ivesa, którą zdobiło ponad 10 000 ręcznie wykonanych przetworzonych cekinów. Jednak prawdziwą perełką kolekcji był płaszcz Loewe, który dosłownie wciąż rośnie w szklanej gablocie na wystawie. Tym samym symbolizuje związek mody z nieustannym ruchem czasu i przemijaniem.

Loewe Pop-up Store wyjątkowym doświadczeniem

Inspiracja dla projektu sklepu pop-up to ikoniczne butiki Loewe oraz śródziemnomorskie klimatu. W projekcie objął elementy takie jak esparto, ręcznie robione płytki ceramiczne, drewniane meble, podłogę z rafii oraz kolorowe krzesła nawiązujące do stylu Williama Morrisa, w tym jedno z wykończeniem neonowym w pomarańczowym kolorze.

W międzyczasie nowojorski projektant Derian włożył serce w przygotowanie ponad 100 unikalnych projektów dla sklepu The Met Store. Każdy z nich odzwierciedlał tematykę wystawy, od natury po ulotne piękno, od mody po odrodzenie i odnowę. Jego starannie wykonane dzieła, w tym guziki, otwieracze do butelek, stojaki na ciasta i inne drobiazgi, odzwierciedlają różnorodne wpływy artystyczne. Od kolekcji rysunków i grafik Met po europejską rzeźbę i sztukę dekoracyjną, a także sztukę islamską.

Nowy Pop up store Loewe Met Gala 2024
Fot. newsbreak.com

Zwiedzający muzeum mają do wyboru trzy sekcje, z których każda oferuje niepowtarzalne artykuły. Od ekskluzywnego pop-up store Loewe, przez kolekcję wyrafinowanych dekoracji decoupage stworzonych przez Deriana, aż po obszerny katalog wystawy. Miłośnicy marki mogą cieszyć się szerokim wyborem torebek, drobnych akcesoriów skórzanych i eleganckich dodatków. Z kolei John Derian zaprojektował tace, podstawki inne dekoracyjne prezenty, które zachwycają swoją wyjątkową estetyką i finezją wykonania.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany