Tiffany Blue Book 2024

Od 1845 roku Tiffany & Co. prezentuje swoje najwyższej klasy biżuteryjne arcydzieła w wyjątkowym katalogu znakomitych dzieł sztuki, znanym jako Tiffany Blue Book. Ta ikoniczna publikacja stała się symbolem luksusu i doskonałości, przyciągając uwagę miłośników biżuterii na całym świecie. Co roku kolekcja ma swoją uroczystą premierę. Oczekują jej nie tylko przez kolekcjonerzy, ale również gwiazdy, media i znawców. Wyznacza bowiem trendy w jubilerstwie i stanowi punkt odniesienia i inspirację. Jak wygląda kolekcja Tiffany Blue Book 2024 i czym jest inspirowana? Niedawna premiera wzbudziła zachwyt i liczne komentarze. A poszczególne jej elementy stały się obiektem pożądania wiel na całym świecie.

Tiffany Blue Book 2024: „Tiffany Céleste” – Podróże w głąb kosmosu

Tiffany & Co. przedstawia swoją najnowszą kolekcję biżuterii w ramach Tiffany Blue Book 2024, zatytułowaną „Tiffany Céleste”. Kolekcja ta stanowi niezwykłą odyseję w kosmosie, będąc hołdem dla największych dzieł Jeana Schlumbergera, słynnego projektanta biżuterii. Idea podróży poza granicami wyobraźni sprawiła, że kolekcja ta jest pełna motywów skrzydeł.

Constellation 1 pierscionek z rozowym szafirem
Constellation, niezwykły pieścionek z różowym szafirem, fot. nationaljeweler.com

nationaljewlery.com 1
fot. nationaljeweler.com

Diamenty migocą lekko niczym gwiazdy na niebie. „Tiffany Céleste” inspiruje się motywami kosmicznymi, takimi jak słońce, księżyc, gwiazdy i galaktyki. Inspirowały one Schlumbergera i znajdowały odzwierciedlenie w jego projektach.

Rozdziały i motywy

Kolekcja Tiffany Blue Book 2024 składa się z sześciu rozdziałów. Każdy prezentuje unikalny aspekt kosmicznej tematyki. Od „Skrzydeł”, symbolizujących lot i swobodę, po „Promień Światła”, który wyraża jasność i blask gwiazd, każdy element kolekcji ma swoją własną historię do opowiedzenia. 

W rozdziale „Ikoniczna Gwiazda”, Nathalie Verdeille czerpała inspirację z archiwum szkiców i projektów Schlumbergera, reinterpretując je dla tej kolekcji. Elementy tej sekcji dzielą się na dwie części: platynowe kolczyki wpisują się w motyw „gwiaździstej nocy z diamentami”. Pierścień z akwamarynami ma przywoływać obraz wieczornego nieba.

Iconic Star 1 tiffany
fot. nationaljeweler.com

Rozdział „Konstelacja” rozwija motywy gwiazd, które są powszechne w „Ikonicznej Gwieździe”, koncentrując się na uchwyceniu nocnego nieba poprzez użycie niebieskich i różowych szafirów z diamentami jako świecących gwiazd.

Apollo 1
Zachwycający projekt: Apollo, fot. nationaljeweler.com

Jeden z najbardziej wyróżniających się elementów kolekcji to naszyjnik z czerwonym spinelu z rozdziału „Promień Światła”, który był stylem nieobecnym w Tiffany Blue Book przez kilka lat. Może być on przekształcony w tiarę. Zawieszka jest zaprojektowana tak, aby naśladowała bieg promieni. Pięknie wygląda prezentowany przez Anyę Taylor-Joy.

Wieczór promocyjny: Gwiazdy w Beverly Hills

Premiera kolekcji „Tiffany Céleste” została uświetniona wyjątkowym wieczorem w Beverly Hills. Przyciągnął on uwagę licznych celebrytów, obecni byli: Anya Taylor-Joy, Reese Witherspoon czy Gabrielle Union. W biżuterii Tiffany kochała się także Grace Kelly. To wydarzenie nie tylko stanowiło okazję do zaprezentowania nowej kolekcji. Podkreśla znaczenie Tiffany Blue Book 2024 jako jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie biżuterii.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany