Męska moda według Gucci

Rozpoczął się najważniejszy dla światowej mody okres roku. Seria zimowych pokazów odbywających się od stycznia do marca w najbardziej prestiżowych miastach świata, takich jak Nowy Jork czy Paryż, wyznaczają trendy na kolejne sezony. Styczeń rozpoczyna się we Włoszech. Moda męska według Gucci, czyli pokaz ze stycznia 2024 to jedno z najważniejszych wydarzeń z Milan Fashion Week 2024.

Moda męska wedłóg Gucci – trendy prosto z Milanu

Milan Fashion Week 2024 to ważne wydarzenie w modzie męskiej. W kolejnych dniach można przyjrzeć się pokazom najważniejszych włoskich domów mody, takich jak Gucci, Prada, Armani czy Dolce&Gabbana. Pokazy męskich linii projektów cieszą się mniejszym rozgłosem, ale ich prestiż i znaczenie w świecie mody ciągle rośnie.

Moda męska według Gucci na nadchodzące sezony to klasyka połączona z nonszalancją. 

Przełom czy tradycja?

Rok 2024 dla marki Gucci jest jest przełomowy. To pierwsza kolekcja stworzona z nowym dyrektorem kreatywnym marki, Sabato de Sarno. Przez rok Gucci nie miało dyrektora kreatywnego, co mocno odbijało się na spójności prezentowanych w 2023 roku kolekcji, które wydawały się tyle odważne, co chaotyczne. Zarówno damska jak i moda męska według Gucci wydawała się miksem odmiennych pomysłów i skrajnych inspiracji.

Gucci Fall Winter 2024 Collection Men 033
fot. thefashionisto.com
Gucci Fall Winter 2024 Collection Men 013
fot. thefashionisto.com
Gucci Fall Winter 2024 Collection Men 052
fot. thefashionisto.com
Gucci Fall Winter 2024 Collection Men 010
fot. thefashionisto.com

Rok 2024 na wybiegu tego cenionego domu mody przyniósł znaczące zmiany. Po 9 latach eksperymentów i igrania z prowokacją czy przemyślanym kiczem, Gucci skręciło na tradycyjne tory. Trzeba przyjrzeć się jeszcze kolekcji damskiej, niemniej męskie fasony i koncepcje intrygują, zachwycają stonowaną elegancją i graniem z tradycją i stereotypami.

Gucci 2024 – nowa wizja marki

Sabato De Sarno, z doświadczeniem budowanym u Valentino, jest nowym dyrektorem kreatywny Gucci. Smiało wprowadził swoją wizję w wyjątkowy sposób. Męska moda według Gucci w wizji De Sarno to linie ubrań, które są zarazem nowoczesne i klasyczne. Kolekcja jest prawdziwą odyseją stylu, rozpoczynającą nowy rozdział w historii Gucci. Pokazując, że elegancja może iść w parze z odrobiną ekstrawagancji, Gucci dostarcza nam pełen kontrastów, intrygujący świat.

Gucci Fall Winter 2024 Collection Men 007
fot. thefashionisto.com
Gucci Fall Winter 2024 Collection Men 059
fot. thefashionisto.com

Centralnym punktem kolekcji są dopracowane, neutralne garnitury, które stanowią hołd dla klasyki, jednak z odważnym twistem, który sprawia, że są one zarazem świeże i nowoczesne. Strukturalne detale, takie jak długie rozcięcia w płaszczach czy marynarki zredukowane do minimalnej ilości guzików, dodają kolekcji nowatorskiego charakteru. Moda męska według Gucci podąża śmiało nowymi ścieżkami, zachowując jednocześnie szlachetność tradycji.

Co w modzie piszczy – trendy w modzie męskiej na 2024 rok według Gucci

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów kolekcji jest użycie koloru Gucci Rosso, której mocna obecność przyciąga wzrok i nadaje kolekcji pazura.

Gucci Fall Winter 2024 Collection Men 045
fot. thefashionisto.com

Błyszczące skórzane kurtki, eleganckie koszule o finezyjnym splocie czy modne swetry zyskują nowe życie dzięki tej intensywnej tonacji. 

Najważniejsze cechy marki Gucci “po nowemu”:

  • Klasyczne garnitury z nowoczesnym twistem.
  • Długie rozcięcia w płaszczach i marynarkach.
  • Minimalistyczne guziki na marynarkach.
  • Intensywny kolor Gucci Rosso dominujący w kolekcji.
  • Błyszczące skórzane kurtki.
  • Finezyjne wzory na eleganckich koszulach.
  • Swetry z efektownymi detalami.
  • Użycie kryształów i piór w kolekcji Gucci Ancora.
  • Manifest euforii i wolności poprzez modę.
Gucci Fall Winter 2024 Collection Men 055
fot. thefashionisto.com
Gucci Fall Winter 2024 Collection Men 048
fot. thefashionisto.com
Gucci Fall Winter 2024 Collection Men 039
fot. thefashionisto.com

Sabato De Sarno nie zapomina również o praktycznych aspektach mody. Każdy element kolekcji został starannie skrojony i wykonany z myślą o komforcie noszenia. Formalne kształty są inteligentnie dostosowane, a detale, takie jak skórzane rękawiczki czy torby, sprawiają, że każda stylizacja nabiera charakteru.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany