Trendy w modzie męskiej na karnawał 2024

Przed problemem: w co się ubrać, coraz częściej stoją nie tylko Panie, ale i mężczyźni. Patrząc na pokazy mody światowych domów, takich jak Gucci, Armani czy Alexander McQueen z sezonu jesień/zima 2023 wyznaczyć można trendy w modzie męskiej na karnawał 2024. Wybierając kreację na bal sylwestrowy lub imprezę karnawałową, bal lub kolację warto połączyć w jednym stroju elementy wieczorowe, modę i wygodę.

Trendy w modzie męskiej na karnawał 2024

To co modne w karnawale jest wypadkową mody w danym sezonie, mody wieczorowej oraz odrobiny karnawałowej nonszalancji. Aby poznać najnowsze trendy, warto przyjrzeć temu, co dzieje się na wybiegach.

Pokazy sezonu jesień zima najlepszych domów mody wytyczają główny nurt. Poniżej trendy w modzie męskiej na karnawał 2024, i nie tylko, z trzech, zupełnie różnych domów mody. Wszystkie pokazały swoje kolekcje podczas tygodnia mody męskiej 2023 rozpoczynającego cykl pokazów mody na nowy sezon. Odmienne podejście do mody i pojmowania męskiego stylu przez każdy z tych domów powoduje, że z tej garści inspiracji każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie, co pozwala mu czuć się swobodnie i modnie, a przede wszystkim w zgodzie z własnym style.

Klasyka pod szyldem Armani

Kolekcja Giorgio Armani na sezon jesień/zima 2023-24 prezentuje się w sposób niezwykle wyrafinowany i charakterystyczny dla stylu tej marki.

Armani kolekcja jesien 2023
Klasyka w nowej odsłonie, źródło: armani.com

Oto kilka cech charakterystycznych stylu kreowanego przez Armaniego na ten sezon:

 • Subtelne odcienie gradientu
 • Eleganckie, wysokiej jakości tkaniny
 • Klasyczne wzory i dwurzędowe marynarki
 • Detale luksusu
 • Połączenie klasyki z nowoczesnością
 • Styl smart-casual

Giorgio Armani, prezentując swoją kolekcję na sezon 2023-24, potwierdza swoją dominującą pozycję w świecie mody, łącząc tradycję z nowoczesnością, a luksus z funkcjonalnością.

Armani kolekcja meska 2023 1
Nowatorsko i oryginalnie, źródło: armani.com

Jego styl jest wyrafinowany, elegancki i niezwykle uniwersalny. Trendy w modzie męskiej na karnawał 2024 to klasyka w nowoczesnej,czasami niesymetrycznej odsłonie, szarość i grafit, z jednym mocnym akcentem kolorystycznym w barwie złota lub metalicznego błękitu, w dziale mens party outfit dedykowanego na karnawał 2024 pojawia się intensywna czerń łączona z metalicznym wykończeniem i lamówkami.

Moda od Gucci

Gucci to kolorowy ptak mody, który nie boi się eksperymentów, kontrastów i kolorów. Nawet jak na karnawał, propozycje od Gucci są odważne i na pewno dla mężczyzn, którzy lubią się wyróżniać.

gucci 660529 GALLERY 600
Zabawa modą, źródło: gucci.com
gucci mn 660514 GALLERY BIG
Gucci to kolorowy ptak świata mody, źródło: gucci.com

Dom mody Gucci od lat ustanawia standardy w świecie luksusowej mody, a jego kolekcje są symbolem innowacji, stylu i luksusu. Trendy w modzie męskiej na karnawał 2024 według Gucci prezentują się ciekawie:

 • Eklektyzm
 • Krawiectwo wolumetryczne czyli eksperyment z proporcjami
 • Retro akcenty
 • Swoboda i nonszalancja
 • Eksperymenty z formą
 • Kontrast i odważne zabiegi

Propozycje Gucci są odzwierciedleniem kreatywności, innowacyjności i luksusu. Marka kontynuuje swoją tradycję tworzenia wyjątkowych i niepowtarzalnych kreacji, które łączą w sobie różnorodne inspiracje, wysokiej jakości materiały i precyzyjne wykonanie.

gucci 660516 GALLERY 600
Nonszalancja i zabawa modą to cechy charakterystyczne Gucci, źródło: gucci.com

Gucci wciąż pozostaje jednym z liderów w świecie mody, ustanawiając nowe trendy w modzie męskiej na karnawał 2024 i definiując styl dla mężczyzn na całym świecie.

Nowa definicja męskiej sylwetki – Dior

Kim Jones, jako kierujący kreacjami domu mody Dior, nieustannie udowadnia swoją zdolność do przekształcania tradycyjnych elementów mody w coś świeżego i nowoczesnego.

kolekcja meska jesien zima 2023 dior 683x1024 1
Klasyka, nowoczesność i łamanie schematów, źródło: dior.com

Jego kolekcja na sezon jesień/zima 2023/2024 dla Diora jest bez wątpienia przykładem mistrzowskiego połączenia klasyki z innowacją. Oto kilka inspiracji.

 • Hołd dla tradycji i przedefiniowanie klasyki
 • Połączenie męskiego i kobiecego, a nawet elementów stylu queer, jak lateksowe rękawiczki
 • Nowoczesna estetyka 
 • Precyzja krawiectwa
 • Innowacyjne obuwie i połączenie rzemiosła z techniką druku 3D
 • Utylitarna odzież wierzchnia
 • Nowa wizja akcesoriów

Kolekcja Diora na sezon jesień/zima 2023/2024 pod kierunkiem Kima Jonesa to połączenie tradycji z nowoczesnością.

kolekcja Dior Men
Moda męska wg Diora, dior.com

Projektant udowadnia, że można w pełni docenić dziedzictwo marki, jednocześnie wprowadzając świeże, innowacyjne elementy, które odzwierciedlają ducha współczesnej mody.

Co wybrać na karnawał?

Trendy w modzie męskiej na karnawał 2024 inspirowane są modą z wybiegu. Podczas tygodnia mody męskiej w Paryżu i Mediolanie  zobaczyliśmy połączenie tradycji z nowoczesnością. Dominującymi trendami stały się kratka, eleganckie brązowe skóry oraz nieoficjalne stylizacje. Projektanci, tak jak Gucci czy Givenchy, eksperymentowali z połączeniem oficjalnej odzieży z elementami streetwearu, tworząc wyraziste i oryginalne kreacje. Jasne, kolorowe akcenty oraz elementy damskie czy queerowe dodawały stylizacjom ekstrawagancji. W tej barwnej mieszance każdy ma znajdzie coś dla siebie.

Te innowacyjne kierunki mody doskonale nadają się na karnawał, bal sylwestrowy czy elegancką imprezę, podkreślając indywidualizm i nowoczesność męskiej garderoby.

2 komentarze

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany