Moda na Oscarach 2023

Jak wiemy piękno znajduje się w oku patrzącego. Natomiast moda na Oscarach 2023, mieści się w oku projektanta, jubilera albo zespołu stylizacji. Wszakże nominowani gromadzili się w Teatrze Dolby, w samym sercu Hollywood, by świętować swoje osiągnięcia. Tymczasem, na czerwonym dywanie tętniło życiem. Największe gwiazdy filmowe, reżyserzy, obsada i ekipy, pojawiały się w kreacjach stworzonych przez najwspanialsze marki w modzie.

Dior prezentował się pięknie na najlepszej aktorce tego roku Michelle Yeoh

Zanim na czerwony dywan Oscarów – który w tym roku nie był już czerwony, ale koloru szampańskiego, wkroczyły gwiazdy, przewidywano, że dominować będą najbardziej pożądane w tym sezonie organzy, siateczki i tiule. W rezultacie jednak prym wiodły rozcięcia, pęknięcia i dekolty.

Krótko mówiąc, tegoroczni nominowani i zaproszeni goście przybyli w olśniewających strojach. Zacznijmy od kreacji Haute Couture Maison Valentino i Dior, jakie nosiły odpowiednio Florence Pugh i zwyciężczyni nagrody dla najlepszej aktorki Michelle Yeoh. Należy pamiętać też suknię prosto z wybiegu Versace, którą nosiła Lady Gaga. Nie wspominając już o świadomie zaprojektowanym stroju Louis Vuitton, którego zwolenniczką była Cate Blanchett. Innymi słowy styl celebrytów i moda na Oscarach 2023 były niezwykłe.

Brylującą moda na Oscarach 2023 olśniła czerwony dywan.

Czerwony dywan ukazał całą elegancję. Od dawna kojarzącą się z nocą Oscarów. Jamie Lee Curtis odebrała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za swoją rolę w „Wszystko wszędzie na raz”, w błyszczącej kreacji od Dolce & Gabbana. Angela Bassett w regalowej fioletowej sukni od Moschino lecz Cara Delevingne w krwistoczerwonej sukni od Elie Saab z dramatycznym rozcięciem na udzie.

Zeszłoroczna zwyciężczyni w kategorii najlepsza aktorka Jessica Chastain była w błyszczącej, więc wykonanej na miarę sukni Gucci. Nie pomijając nominowanej do Oscara Hong Chau w sukni od Prady i biżuterii Mikimoto. Swoją drogą, która znalazła się na liście Vanity Fair: „34 najlepiej ubranych gwiazd na gali nagród SAG”. Wisienką na torcie był faworyt sezonu nagród, Ke Huy Quan, który stwierdził, że „staje się coraz odważniejszy” w swoim stylu.

Czarno biała historia mody Oscarów.

Moda na Oscarach 2023 dominowała czarnym kolorem wśród takich gwiazd jak Rihanna, Nicole Kidman i Deepika Padukone, ponieważ wybierały eleganckie, minimalistyczne stroje. Jednakże neutralne wręcz ślubne odcienie dominowały wśród celebrytów, takich jak Sofia Carson, Michelle Williams, Mindy Kaling i Rooney Mara. Podczas gdy wyjątkową stylizację wieczoru dostrzeżono u przyszłej mamy. Ponieważ Rihanna, która zrobiła furorę w olśniewającej sukni Maison Alaïa, pokazującej jej rosnący brzuch, podniosła poprzeczkę dla stylu ciążowego.

Czy to inspirowane ich rolami na srebrnym ekranie, najnowszymi kolekcjami prosto z wybiegów, czy ikonami z przeszłych dziesięcioleci, glamour był dominującym motywem na czerwonym dywanie Oscarów 2023. Wprawdzie niektórzy postawili na prostotę, polegając na doskonałym kroju i ponadczasowym designie. Inni, aby zaszczycić formalnym dress code, zdecydowali się podjąć ryzyko sartorialne, prezentując dramatyczne długości, odważne fryzury lub kosztowną ilość diamentów. Wszyscy w nadziei, że zostaną uwiecznieni w historii mody Oskarów.

Przekonaj się o najlepszych stylizacjach celebrytów z Oscarów 2023, poniżej:

GettyImages  Michelle Yeoh in Dior Haute Couture
źródło: Vanity Fair 
 Jamie Lee Curtis
źródło: Vanity Fair
 Austin Butler
źródło: Vanity Fair
cara
źródło: www.savoirflair.com
GettyImages  Michelle Williams in Chanel and Tiffany Co
źródło: Savoir Flair
GettyImages Salma Hayek Pinault in Gucci
źródło: Vanity Fair
GettyImages Ashley Graham in Alberta Ferretti
źródło: www.savoirflair.com
GettyImages Halle Bailey in Dolce Gabbana
źródło: Vanity Fair
GettyImages  Jennifer Connelly in Louis Vuitton
źródło: Savoir Flair
GettyImages  Tems in Lever Couture
źródło: Savoir Flair
GettyImages  Ana de Armas in Louis Vuitton
źródło: Savoir Flair
GettyImages  Nicole Kidman in Armani Prive and an Omega watch
źródło: Savoir Flair
GettyImages Cate Blanchett in Louis Vuitton
źródło: Vanity Fair
GettyImages  Lady Gaga in Atelier Versace and Tiffany Co
źródło: Savoir Flair
GettyImages  Rihanna
źródło: Savoir Flair
 Hong Chau
źródło: Vanity Fair
Ke Huy Quan Oscars Getty Embed
źródło: Vanity Fair
1 komentarz

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany