Niecodzienna współpraca- Versace x Dua Lipa

W świetle ostatnich doniesień o współpracy dwóch ikon – domu mody Versace i niezrównanej artystki Dua Lipa – świat mody wstrzymał oddech w oczekiwaniu na nadchodzącą eksplozję kreatywności. Te dwie potęgi przemysłu postanowiły połączyć siły, tworząc kolekcję, która okazała się być prawdziwym hymnem na cześć śmiałości, stylu i niepowstrzymanej ekspresji. ,,La Vecanza”, czyli kolekcja Versace x Dua Lipa została zaprezentowana 23 maja i miejscem zbiegła się z najbardziej ekstrawaganckim festiwalem filmowym, który tam się odbywa, a mowa oczywiście o Cannes. Jak wyglądała ta współpraca i jaka jest kolekcja będąca owocem wspólnej pracy tych dwóch niezwykłych kobiet?

Wybuchowa kombinacja mody i muzyki

Versace nie jest jedyną marką, która wykorzystuję siłę głośnych współprojektantów – w szczególności muzyków. Nie tak dawno Erykah Badu wypuściła kolekcję z włoskim domem mody Marni, a Jennie Kim z Blackpink została twarzą kampanii Chanel.

c
źródło: miumag.pl

Wielu artystów związanych z przemysłem mody próbowało wykorzystać swoją popularność, aby stworzyć własne kolekcje. Niewielu zdołało osiągnąć to z taką perfekcją jak Dua Lipa. Jej niekwestionowany talent muzyczny i wyjątkowy styl są doskonałym uzupełnieniem kunsztu domu mody Versace, który zawsze był synonimem ekskluzywności i odwagi.

Kolekcja Versace x Dua Lipa

Historia współpracy piosenkarki z dyrektor kreatywną domu mody Versace sięga roku 2018. To właśnie wtedy, Lipa na swój pierwszy w historii występ Brit Award założyła kombinację trykotu i dżinsowej kurtki od Versace. W ubiegłym roku znów miała okazję pojawić się na wybiegu podczas pokazu kolekcji marki, prezentując na sobie projekty luksusowego domu mody.

Tym razem sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Donatella Versace i Dua Lipa łączą siły, by stworzyć wspólną letnią, damską kolekcję, zatytułowaną po włosku „La Vacanza”. Włoski dom mody od dawna rozumie, że moda to coś więcej niż tylko ubrania. Sama inicjatywa po premierze kolekcji została okrzyknięta triumfem dla przemysłu mody i kultury popularnej. A to jedynie podkreśliło potrzebę łączenia branży w celu tworzenia multidyscyplinarnych doświadczeń.

,,La Vacanza”

Tytuł kolekcji nieprzypadkowo nawiązuje do wakacyjnego czasu. Show zorganizowano nad basenem, którego turkusowe wody idealnie komponowały się z letnimi projektami, wprost stworzonymi do noszenia w nadmorskich kurortach. Można spokojnie powiedzieć, że estetyka kolekcji wyjęta jest rodem z filmu ,,Barbie”. Co ciekawe Lipa pojawia się na ścieżce dźwiękowej do nadchodzącej ekranizacji Grety Gerwing. Kolorystykę bez wątpienia zdominował więc turkus oraz oczywiście róż w odcieniu ,,Baby Pink”.

c
Versace x Dua Lipa
źródło: miumag.pl

Klimat wiernie oddawały dopasowane modele kreacji bandażowych i bieliźnianych sukienek. Te zostały jednak słusznie przełamane estetyką domu. Pojawiły się więc łańcuszkowe ramiączka, gorsety wykonane z pasków, metaliczne detale i medaliony. Wśród sylwetek modeli uwagę zwracały także pudrowe garnitury. W całej kolekcji nie mogło zabraknąć także uwielbianej przez Donatellę małej czarnej, zaprezentowanej w najróżniejszych wcieleniach. Największą uwagę zwracała ożywiona barokową biżuterią kostiumową. 

W zmysłowych czarnych kreacjach pokazały się także autorki ,,La Vacanca” Donatella i Dua. Z pewnością jest to nowa odsłona kultowego włoskiego domu mody. W kolekcji znajdziemy nowoczesne interpretacje kultowych wzorów Versace, wzbogacone o wpływy muzyczne i styl Lipy. Sama piosenkarka kolekcję określiła mianem „zabawna i zalotna”. I taka też ona jest, choć może trafniej pasowałoby sformułowanie ,,zabawna i zalotna z charakterystycznym dla Versace pazurem”.

dua lipa and donatella versace co design versace high summer la vacanza womens collection
źródło: fashionista.com
1 komentarz

    Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany