Louis Vuitton Jewellery z kolekcją „Deep Time”

Louis Vuitton Jewellery na dniach zaprezentował światu nową wyjątkową kolekcję biżuterii „Deep Time”. Premiera odbyła się w przepięknej scenerii Odeon of Herodes Atticus- ogromnego rzymskiego teatru w cieniu Akropolu. Ta nieco dramatyczna panorama stała się bowiem tłem prawdziwego spektaklu wyreżyserowanego przez znanego greckiego choreografa Dimitrisa Papaioannou, w którym akcesoria marki odgrywały główną rolę. Muzykę opracował również znany francuski skrzypek Renaud Capuçon.

„W Louis Vuitton jesteśmy jak zawsze poszukiwaczami przygód, podróżującymi do niezwykłych, nieoczekiwanych miejsc”. To słowa Francesci Amfiteatrof, dyrektor artystycznej tego segmentu marki. Z pewnością miejsce to było godne premiery Louis Vuitton.

Deep Time High Jewellery Collection
Kolekcja „Deep time” Louis Vuitton x Dimitris Papaioannou
źródło: vogue.co.uk

Louis Vuitton Jewellery- luksusowy segment biżuterii

Choć kultowy dom mody kojarzymy przede wszystkim z wyrobów skórzanych, w tym torebek i portfeli, od paru lat oferuje również szereg wykwintnej biżuterii. Obejmuje on różnorodne elementy, w tym pierścionki, bransoletki, naszyjniki, kolczyki i zawieszki. Wszystkie zaprojektowano w charakterystycznym dla marki stylu, zawierającym elementy takie jak monogram LV, kultowy motyw kwiatowy i wzór Damier.

Oczywiście akcesoria jubilerskie Louis Vuitton znamy z kunsztu i dbałości o szczegóły. Każdy element jest starannie zaprojektowany i stworzony, aby pokazać zaangażowanie marki w jakość i wyrafinowanie. Kolekcja „Deep Time” podobnie, jak pozostałe cztery wypuszczone spod skrzydeł Amfitheatrof dla paryskiego domu, oferuje szeroką gamę stylów, od delikatnych i minimalistycznych wzorów po odważne i wyraziste elementy.

Sztuka w sztuce- Dimitris Papaioannou w „Deep Time”

Za reżyserię spektaklu, który stał się swoistą premierą najnowszej biżuterii Louis Vuitton stoi Dimitris Papaioannou. Jest on cenionym na całym świecie greckim artystą, choreografem i reżyserem. Znany ze swojej innowacyjnej i oszałamiającej wizualnie pracy w dziedzinie teatru, tańca i sztuki performance.

Jednym z najbardziej znanych dzieł Papaioannou jest jego debiut reżyserski podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Spektakl zatytułowany „The Games” zdobył międzynarodowe uznanie za pomysłową i surrealistyczną inscenizację, łączącą starożytną mitologię grecką ze współczesną estetyką. Jego prace często zawierają połączenie oszałamiających wizualizacji, fizyczności i poetyckich obrazów, tworząc sugestywne i prowokujące do myślenia doświadczenia dla publiczności.

Nowa kolekcja biżuterii Louis Vuitton
Nowa kolekcja biżuterii Louis Vuitton „Deep Time”
źródło: wwd.com

Niektóre z produkcji na przykład „2”, „Primal Matter” i „Still Life”, były prezentowane na prestiżowych festiwalach na całym świecie. Wizja artystyczna Dimitrisa Papaioannou przyniosła mu więc liczne nagrody i wyróżnienia. W 2019 otrzymał nagrodę Europe Theatre Prize for New Theatrical Realities w 2019 roku. Jego wkład w sztukę zainspirował i wpłynął na wielu artystów, a jego twórczość nadal urzeka publiczność wyjątkowym połączeniem spektaklu wizualnego i głębokiej opowieści. Dlatego współpraca tego wybitnego artysty z segmentem biżuterii Louis Vuitton zdaje się być niezapomnianym doświadczeniem.

,,Wulkan” inspiracji

Dyrektor artystyczny Louis Vuitton Watches and Jewellery- Francesca Amfiteatrof. po raz kolejny mierzy się z trudnymi tematami nieokiełznanej natury. Projektantka od lat zafascynowana jest zjawiskami takimi, jak formowanie się ziemi, wybuchowy huk wulkanu, czy niepohamowana fala tsunami. I to właśnie zmieniające życie siły żywiołów zainspirowały ją przy tworzeniu kolekcji „Deep Time”.

Co więc możemy zobaczyć w najnowszej kolekcji biżuterii? Zaabsorbowanie Amfitheatrof historią naturalną przekłada się więc na wykorzystanie niezwykłych kamienii szlachetnych w aż 170 elementach kolekcji. Szyję jednej z modelek owija spektakularna, unosząca się fala naszyjnika, czerpiąca inspirację z potężnego tsunami. Diamanty oplatają ją wzdłuż, a w strategicznych miejscach przerywane są przez błyszczący, 40-karatowy, aksamitnie niebieski szafir ze Sri Lanki.

Louis Vuitton x Dimitris Papaioannou Deep Time scaled
Najnowsza kolekcja Louis Vuitton Jewellery „Deep Time”
źródło: wwd.com

W innej unikalnej kompozycji, zainspirowanej płomienistą erupcją wulkanu, turmaliny i granaty mandarynkowe, które powstały w głębi lawy, osadzono w charakterystycznym wzorze Louis Vuitton V. Jak zawsze w przypadku Louis Vuitton, dominującym motywem są także bogate kontrasty kolorystyczne. W innym zestawie kolekcji „Deep Time” naturalne piękno flory jest więc przywoływane w ostrej pomarańczy granatów spessartite i soczystych ciemnoróżowych rubelitów.

2 komentarze

    Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany