Nowy dyrektor artystyczny Alexander McQueen

W dzisiejszym świecie mody, jedna nazwa wybija się ponad wszystkie inne – Alexander McQueen. Ten legendarny dom mody od zawsze cieszył się uznaniem za swoje niekonwencjonalne podejście do projektowania, radykalną innowację i niezapomniane kolekcje. Teraz, trzynaście lat po objęciu sterów nad modowym imperium przez nieznaną wówczas Sarah Burton, nadszedł czas na kolejny przełom w historii marki. Kim jest nowy dyrektor artystyczny Alexander McQueen?

Po niedzielnym, spektakularnym pokazie, który wzbudził zachwyt i kontrowersje na równi, firma macierzysta marki, Kering, ogłosiła swoją decyzję o przekazaniu pałeczki twórczej kontynuacji innej obiecującej postaci w świecie mody – projektantowi Seán McGirrowi. Czy będzie on w stanie sprostać oczekiwaniom i wprowadzić własne, niezapomniane pieczęcie na historii marki?

Młody talent w szerach marki

Mimo iż McGirr może być uważany za osobę stosunkowo nową w światku mody, jego dotychczasowe osiągnięcia prezentują się bardzo imponująco. Jest absolwentem prestiżowej szkoły Central Saint Martins. Zyskał doświadczenie w pracy nad kolekcjami ready-to-wear jako członek zespołu JW Anderson.

Mlody talent w szeregach Alexander McQueen
Młody talent w szeregach Alexander McQueen
źródło: male-mode.com

Dodatkowo, w swojej karierze zawodowej odbył znaczące staże w renomowanych domach mody, takich jak Dries van Noten, Burberry i Uniqlo. Tam pracował pod okiem doświadczonego projektanta Christophe’a Lemaire’a. Oprócz tego McGirr zdobywał cenne doświadczenie jako stylista w międzynarodowych stolicach mody, takich jak Tokio i Paryż.

Co ciekawe, informacja o jego mianowaniu pojawiła się po tygodniach spekulacji dotyczących osoby, która mogłaby objąć tę prestiżową pozycję. Rozważano postacie , takie jak włoski projektant Riccardo Tisci. On sam zanim przeszedł do roli kierownika kreatywnego w Burberry. wcześniej spędził dziesięć lat na stanowisku dyrektora artystycznego w Givenchy,

Nowy dyrektor artystyczny Alexander McQueen- schemat Kering utrzymany

Zdaje się jednak, że nominacja Seána McGirra jest zgodna z rosnącym trendem w luksusowych domach mody. Decydują się one albo promować istniejących utalentowanych pracowników, albo pozyskują utalentowane jednostki z zewnątrz, aby nadal kreować nowe trendy i wrażenia w świecie mody.

Alexander McQueen z nowym dyrektorem artystycznym
Alexander McQueen z nowym dyrektorem artystycznym
źródło: www.vogue.co.uk

Podobnie w styczniu tego roku zrobiła marka Gucci. Ogłoszono nominację Sabato de Sarno, który wcześniej zajmował stanowisko starszego projektanta w Valentino, na stanowisko dyrektora artystycznego. Odejście Burtona następiło więc w ramach szerszej restrukturyzacji w firmie Kering. A jak wiadomo Kering jest również właścicielem największych modowych graczy, takich jak Balenciaga, Saint Laurent i Bottega Veneta.

„Cieszymy się, że możemy powitać Seána McGirra na stanowisku dyrektora kreatywnego” – oświadczył dyrektor generalny marki, Gianfilippo Testa. „Dzięki swojemu doświadczeniu, osobowości i kreatywnej energii wniesie do Alexander McQueen potężny kreatywny język, jednocześnie budując na jego wyjątkowym dziedzictwie”.

1 komentarz

    Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany