Przedsmak kolekcji Valentino 2025

Alessandro Michele znany włoski projektant, słynie z odważnych posunięć i niekonwencjonalnych rozwiązań. Tym razem postanowił przedstawić światu przedsmak kolekcji Valentino 2025. Zamiast czekać do debiutanckiej kolekcji na wiosnę, podzielił się fragmentami swoich projektów już teraz.

Inspirację czerpał z bogatych archiwów Valentino Garavaniego, założyciela marki. Michele zdradził, że jego pierwszy oficjalny pokaz dla Valentino odbędzie się w Paryżu 29 września, ale już teraz pragnie zaprezentować światu przedsmak swoich wizji. Czym zaskoczy nas tym razem Alessandro Michele? Jedno jest pewne. Będzie to spektakularne widowisko, nawiązujące do bogatej historii Valentino, ale jednocześnie tchnące świeżością i nowatorskim podejściem do mody.

Valentino pod skrzydłami wizjonera

Już od pierwszych dni w Valentino, Alessandro Michele dał się poznać jako projektant czerpiący inspirację z bogatej historii domu mody. Zaledwie dwa miesiące po dołączeniu do marki, 2 kwietnia, zaprezentował kolekcję kurortową na 2025 rok, która zachwyciła nie tylko ilością (171 zdjęć!), ale również głębokim zanurzeniem w dziedzictwie Valentino Garavaniego.

Valentino Resort 2025
Fot. vogue.com

Michele nie kryje swojego uwielbienia dla archiwów Valentino. Określa je mianem „cudownej ilości przedmiotów”, z którymi czuje „intymny związek”. Dotykanie projektów Garavaniego to dla niego niczym „spotkanie religijne”. Praca nad kolekcją stała się dla niego i jego zespołu „prawie jak przeżycie duchowe”. Projektant z entuzjazmem opowiada o „zagłębianiu się w archiwa niczym orkiestra strojąca instrumenty”, podkreślając ogromną pracę i zaangażowanie całego zespołu.

Inspiracją dla Michele’go stał się nie tylko sam Valentino Garavani, ale również otaczający go świat: dywany, chińskie wazy, piękne przedmioty. To one kształtowały jego wizję mody, która, jak sam przyznaje, „nie ma nic wspólnego z marketingiem czy machiną PR”. Podobnie jak Garavani, Michele traktuje modę jako „wspaniały nośnik wolności”. Kolekcja kurortowa na 2025 rok to zaledwie przedsmak tego, co mistrz włoskiej mody szykuje dla nas w przyszłości. Możemy być pewni, że będzie to podróż pełna emocji, głębi i piękna.

Przedsmak kolekcji Valentino 2025

Przedsmak kolekcji Valentino 2025 to początek podróży przez bogatą historię domu mody, z wyraźnymi wpływami lat 70. i 80. Alessandro Michele czerpie inspirację z „niezwykłego momentu” w twórczości Valentino Garavaniego, kiedy projektant unikał przesady, eksplorując „hipisowski szyk” tamtych czasów. Kolekcja damska jest pełna falban, detali i złożonych stylizacji, nawiązujących do mistrzowskiego rzemiosła Garavaniego.

Znajdziemy tu również zwiewne spódnice i bluzki z plisami, płaszcz z misternym batikowym motywem, haftowaną kwiatową minisukienkę oraz tweedowy garnitur z cekinowymi mankietami i kołnierzem. Charakterystyczny czerwony kolor Valentino pojawia się w formie skurczonego swetra z małymi kokardkami. W palecie barw dominują jednak kremy, złamane biele i beże, inspirowane historyczną kolekcją Garavaniego z 1968 roku. Logo V zdobi wzory płaszczy i garniturów, a topy zdobi napis „Chez Valentino Rome/Paris”. Kolekcję dopełniają także dodatki – pasma pereł, duże kolczyki i kwiatowe broszki, haftowane kopertówki, torebki z krokodyla, zamszowe saszetki z frędzlami, czółenka z kokardami i trampki na korkowej platformie.

Przedsmak kolekcji Valentino 2025
Fot. yahoo.com
Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany