Najbardziej luksusowy sklep odzieżowy na świecie

Majestatyczne i robiące wrażenie budynki, przestronne, fantazyjne wnętrza, perfekcyjni i najlepsi sprzedawcy – to najbardziej luksusowe sklepy odzieżowe na świecie. Wśród nich są: Loewe w Barcelonie, Oscar de la Renta w Nowym Jorku, Harrods, House of Bijan w Beverly Hills. Większość z nich jest znana na całym świecie, z luksusu, indywidualnego podejścia i najbogatszych klientów. W prestiżowych sklepach cena nie ma znaczenia, tu pierwsze skrzypce gra najwyższa jakość pod każdym względem, a jaki jest najbardziej luksusowy sklep odzieżowy na świecie?

Wybierając się na zakupy do ekskluzywnych sklepów nie założysz japonek, a w niektórych musisz umówić się na wizytę. Co jeszcze warto wiedzieć wybierając się do luksusowego sklepu?

Najbardziej luksusowy sklep odzieżowy na świecie

Doskonałym pod każdym względem, znanym na całym świecie jest Harrods. Mówi się o nim, że jest magicznym miejscem na mapie Londynu i wyjątkowym na zakupy. I chyba jednym z najlepiej rozpoznawanych. Kiedyś ‘ubierali’ się w marki premium oferowane w Harrodsie członkowie rodziny królewskiej, dziś jest otwarty na ludzi z całego świata, ale by do niego wejść, musisz mieć odpowiedni strój.

street view of london with famous department stores
Źródło: guidelinestobritain.com

Luksusowe centrum handlowe Harrods mieści się przy Brompton Road, dzielnica Londynu Knightsbridge. Oprócz tego, że jest to jeden z najbardziej znanych domów towarowych, jest jednym z największych na świecie. Obejmuje 6 pięter (plus parter), a sklepy odzieżowe i sklepy z butami mieszczą się na pierwszym piętrze (odzież damska), na drugim piętrze (odzież męska), na czwartym piętrze (odzież dziecięca). Na parterze kupisz luksusowe zegarki i akcesoria. A na piątym piętrze skorzystasz z usług fryzjera. Harrdos dzieli się na ponad 300 działów, dlatego na zmęczonych, głodnych i spragnionych gości czeka również wyrafinowane jedzenie.

Harrods – historia sklepu

Obecnie sklep zajmuje powierzchnię 100 tys. m kw. na obszarze 2 ha – robi wrażenie z zewnątrz. Trudno uwierzyć, że początkowo Harrods to był sklep z jednym pomieszczeniem (spożywczy). Ten luksusowy dom odzieżowy na świecie determinuje ceny za nieruchomości w dzielnicy Knightsbridge. Najbogatsi mieszkańcy Londynu, wybierają Knightsbridge – dzięki czemu mają blisko do swoich ulubionych marek odzieżowych i drogich akcesoriów, zegarków, biżuterii.

luksusowy sklep z ubraniami
Źródło: reidsengland.com

Historia Harrodsa była kręta i obfitowała w tragiczne wydarzenia, jak pożar sklepu. Jednak właściciele konsekwentnie realizowali wyznaczone cele i przodowali w innowacjach, przykładem ruchome schody – pierwsze w angielskich sklepach.

Początki Harrodsa sięgają połowy XIX wieku. Wówczas przedsiębiorca Charles Henry Harrold przeniósł swój sklep spożywczy do dzielnicy Knightsbridge. Od samego początku utożsamiany był z luksusem, wyjątkowością, doskonałością i najwyższą jakością świadczonych usług. Do tej pory Harrods stawia na perfekcję w każdym calu, innowacyjność, indywidualne podejście do klientów i najwyższą jakość oferowanych rzeczy. Tu nic nie jest przypadkowe, wszystko jest dopracowane i przemyślane.

Wyjątkowy towar nie ma ceny – odwiedź Chanel, Diora i Pradę

dom towarowy Harrods
Źródło: wwd.com

Harrods kieruje się dewizą, że wyjątkowość nie ma ceny i jest coś znacznie ważniejszego niż cena produktu. To zupełnie inny sposób robienia zakupów i myślenia o nich. Bez wątpienia Harrods to najbardziej luksusowy sklep odzieżowy na świecie, który oferuje znacznie więcej niż tylko zakupy. Z pewnością też szybko ze swojej pozycji lidera nie ustąpi.

Ofertę Harrods tworzą luksusowe marki odzieżowe, wśród sklepów jest również salon z sukniami ślubnymi, a także możesz zamówić ubrania szyte na miarę. Luksusową opcją jest rezerwacja osobistych zakupów, podczas których sprzedawca jest do dyspozycji klienta. W Harrodsie pracuje ponad 5 tys. osób, które pochodzą z 50 krajów. Sprzedawcy mówią w różnych językach, dzięki czemu Harrods zapewnia profesjonalną obsługę nieanglojęzycznym klientom z różnych zakątków świata.

Dom Towarowy Harrods skupia luksusowe marki z całego świata. Na drugim piętrze odwiedzisz Diora, Chanel i Pradę, a także Gucci, Fendi i Dolce&Gabbana. W tym miejscu możesz poczuć się wyjątkowo i magicznie.

ekskluzywne marki w Harrods
Źródło: hellomagazine.com

Zaplanuj swoją wizytę w Harrods

Będąc w Londynie, Harrods dla wielu turystów jest jednym z punktów na mapie, który warto odwiedzić. Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku Harrods wprowadził etykietę dotyczącą stroju, w którym można wchodzić do domu towarowego. Obecnie, od 2023 roku, nieco znieśli wymagania. Natomiast nadal warto liczyć się z tym, że jeśli ochrona stwierdzi, że strój jest niewłaściwy, można pocałować przysłowiową klamkę. Ubranie powinno być czyste (obuwie również). I nie powinno zbyt dużo odsłaniać. Najbardziej luksusowy sklep odzieżowy na świecie jest otwarty od 10 do 21 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę od 11.30 do 18.

Z obsługą Harrodsa skontaktujesz się przez czat na żywo (w godzinach pracy) i WhatsApp, a także telefonicznie i przez formularz na stronie. Natomiast jeśli nie masz czasu na wizytę w Londynie, zakupy zrobisz online.

Harrods zmienia myślenie o sklepach – w tym miejscu poczujesz czym jest prawdziwa przyjemność płynąca z zakupów.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany