Jak dobrać szminkę do typu urody?

Intensywnie czerwone usta stały się ponad wiek temu symbolem kobiet, które toczyły bój o swoją wolność i równe traktowanie. W tym kontekście nie sposób nie wspomnieć o Elizabeth Arden, która rozdawała koleżankom czerwone szminki podczas marszu w Nowym Jorku na początku ubiegłego stulecia. Czerwień na ustach jest symbolem siły kobiet, wolności i niezależności. Pasuje brunetkom, blondynkom, szatynkom i rudym. Jednak czerwień niejedno ma imię, wystarczy choćby spojrzeć na czerwień od Valentino. Dlatego przy wyborze warto kierować się kilkoma zasadami dotyczącymi tego, jak dobrać szminkę do typu urody.

kolor szminki a typ urody
Źródło: pixabay.com

Eksperci od make-up wyróżniają trzy typy urody: ciepły, chłodny i neutralny. Wbrew panującym przekonaniom, blondynka może mieć ciepły typ urody a szatynka chłodny. O co w tym chodzi?

Jak dobrać szminkę do typu urody biorąc pod uwagę odcienie skóry?

Piękno jest kwestią gustu, a z nim się nie dyskutuje. Dlatego jeśli lubisz mocne fioletowe barwy albo intensywną pomarańczową czerwień czy blady róż i czujesz się w tych odcieniach świetnie, to nie zmieniaj tego. Podstawową zasadą przy wyborze pomadki, szminki, błyszczyka jest dobre samopoczucie w tym odcieniu i z nią na ustach. Bo cóż z tego, że będziesz stosować się do zasad, jak dobrać szminkę do typu urody, jeśli te kolory Ci się nie podobają.

Gdy masz już swoje kolory, to czas by zacząć eksperymentować i przetestować te, które według ekspertów z branży beauty pasują do konkretnych typów urody. Być może odkryjesz swoje nowe, magnetyzujące oblicze.

jak wybrac kolor szminki
Źródło: pixabay.com

Zanim przejdziemy do sedna, kto ma jaki typ urody, musisz wiedzieć, że karnacja nie ma tu nic do rzeczy. Nie myl koloru skóry z jej odcieniem, to dwie różne rzeczy. Dlatego właśnie blondynka może mieć ciepły typ urody, a brunetka chłodny. Jest też środek, czyli odcień neutralny i śmiało można rzec, że te kobiety są urodzone pod szczęśliwą gwiazdą!

Nieoczywiste barwy skóry: ciepła, chłodna, neutralna

Którą jesteś? To ocenisz po kilku prostych testach, które podpowiadamy. Warto to określić, bo nie tylko dowiesz się jak dobrać szminkę do typu urody, ale również inne kolorowe kosmetyki, podkład, bronzer, cienie do powiek.

Lubisz złoto żółte, różowe, a może srebro i platynę?

jak okreslic typ urody
Źródło: pixabay.com

W biżuterii z jakiego kruszcu wyglądasz dobrze? W którym czujesz się atrakcyjnie? To podpowiedź i być może odpowiedź na pytanie, do jakiego typu urody należysz. Gdy stawiasz na srebro bądź platynę, to prawdopodobnie jesteś chłodnym typem urody. Natomiast jeśli lubisz złoto żółte i to ono idealnie podkreśla odcień skóry, to pewnie jesteś ciepłym typem urody.

Neutralne typy urody wyglądają dobrze w różowym złocie, ale też w żółtym oraz w srebrze. Po prostu w każdej biżuterii im do twarzy.

Czy w Twoich żyłach płynie błękitna czy zielonkawa krew?

Oczywiście chodzi o kolor żył. Spójrz na nadgarstki, dzięki temu dowiesz się jak dobrać szminkę do typu urody. Purpurowe, niebieskie żyły oznaczają, że bliżej Ci do chłodnej urody, a w odcieniach zieleni do ciepłej. Gdy nie potrafisz określić koloru, to możesz należeć do kobiet o neutralnym typie urody.

Jakich kolorów masz w szafie więcej?

Stawiasz na ciepłą pomarańcz, słoneczną oliwkę, delikatne odcienie żółtego? To bliżej Ci do ciepłego typu urody. Zaś gdy w Twojej szafie przeważają szarości, szmaragdy, odcienie niebieskiego, fioletu, to bliżej Ci do chłodnej urody. Jeśli twoje ubrania są w różnych kolorach, to prawdopodobnie jesteś neutralnym typem urody.

Opalasz się na brązowo czy czerwono?

Gdy po dniu spędzonym na plaży jesteś czerwona, to pewnie masz chłodny typ urody. Jeśli natomiast opalasz się na złocisty, brązowy kolor to masz ciepłą urodę. Natomiast gdy nie ma reguły i raz jesteś spalona słońcem na czerwono, a raz na brązowo, to pewnie należysz do neutralnych typów urody.

Chłodne, ciepłe, neutralne barwy- jak dobrać szminkę do typu urody?

jak wybrac idealny kolor szminki
Źródło: pexels.com

Setki kolorów szminek i wielość odcieni jednej barwy powodują zawrót głowy. Jednak duży wybór ma sporo plusów, bo praktycznie każdy kolor ma swoją chłodną, ciepłą bądź neutralną odsłonę. Wystarczy spojrzeć choćby na szminki Chanel, każda kobieta znajdzie wśród nich swój kolor.

Możesz nosić czerwienie, fiolety i róże, ale teraz zwracając uwagę na swój typ urody i odcień szminki. Czy jest bardziej chłodny, czy bardziej ciepły, a może po prostu neutralny? Jak to sprawdzić?

Ciepły typ urody: w szminkach poszukuj pomarańczowych, ceglastych, terakotowych odcieni. Przykładem czerwona szminka w kolorze maków bądź w odcieniu koralowym, niezwykle subtelnym i delikatnym. Ciepłe kolory szminek, dla odważnych kobiet, to również miedź i złoto. Delikatne to: brzoskwiniowe, nude, koralowe i również odcienie brązu.

szminki do cieplego typu urody scaled
Źródło: pexels.com

Chłodny typ urody: szminki, które są bliższe chłodnym kolorom, to te zawierające pigmenty koloru niebieskiego, fioletowego. Przykładem jest czerwień w kolorze wiśni bądź głębokiej śliwki. W chłodny typ urody wpisują się: róż, kolor jagód, żurawiny, szary beż, czekolada, ale też delikatny łososiowy.

szminka do cieplego typu urody
Źródło: pixabay.com

Neutralny typ urody: kobietom o tym typie urody pasują zarówno chłodne jak i ciepłe odcienie pomadek.

Kolor szminki a karnacja jak dobrać szminkę do typu urody?

Typ urody to jedno, a kolor skóry to drugie. Pojawia się pytanie, czy blondynka o ciepłym typie urody nie będzie wyglądała karykaturalnie w kolorze czerwonej wiśni na ustach bądź w kolorze czekolady? Jedną kwestią jest to jak dobrać szminkę do typu urody, a drugą do karnacji. Zwłaszcza że w ciągu roku kolor skóry zmienia się, latem jest muśnięta słońcem, a zimą alabastrowa.

Eksperci podpowiadają, że odcień szminki powinien być dwa, trzy tony ciemniejszy od skóry. Im skóra ciemniejsza, tym ciemniejsza i bardziej intensywna szminka. Dlatego latem, gdy skóra jest opalona, lepiej wyglądają na ustach ciemniejsze kolory pomadek i błyszczyków.

Szminka to absolutny must have każdego makijażu i no make-up. Nawet, gdy nie masz czasu, kilka pociągnięć szminką i twarz nabiera innego wyrazu.

2 komentarze

    Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany