Najdroższe kreacje wieczorowe na świecie

Prestiż, blask fleszy, wszystkie oczy zwrócone na tą jedną, robiącą niesamowite wrażenie, bardzo, bardzo, bardzo drogą suknię wieczorową! Kobiety uwielbiają błyszczeć na czerwonym dywanie. Gwiazdy z pierwszych stron gazet wybierają najlepszych światowych projektantów, Ralph Lauren, Alexander McQueen, Giorgio Armani, a to tylko kilka z wielu cenionych nazwisk. Często tych, z których misją, przekonaniami, gustem jest im po drodze. Bo sukienka musi współgrać z urodą, sylwetką i osobowością. Trudno jest wyobrazić sobie skromną i delikatną Cameron Diaz w krzykliwej bogato zdobionej kreacji, tak samo z drugiej strony Kim Kardashian w nierzucającej się w oczy stylizacji. Ile kosztują najdroższe kreacje wieczorowe na świecie? Kto je projektuje i kto ma zaszczyt nosić na sobie prawdziwą fortunę?

Cena nie gra roli

Część projektantów skupia się tylko na kreacjach, które kosztują duże pieniądze. Nie rozmieniają się na drobne, dlatego nie wchodzą w masową produkcję. Każdą suknię tworzą samodzielnie od początku do końca, stawiając na najlepszej jakości tkaniny, dodatki, oczywiście takie jak kamienie szlachetne i inne cenne detale.

Kto stworzył najdroższe kreacje wieczorowe na świecie- top 5

Powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają w przypadku drogich sukien wieczorowych, nie znajduje odzwierciedlenia. Kobiety, które mają je na sobie, wręcz promienieją szczęściem!

1. Nightingale of Kuala Lumpur

Cena tej sukienki szacowana jest na 30 mln dolarów. Prawdziwe arcydzieło stworzył Abdullah Faiyzali, a sukienka wykonana jest z karmazynowego jedwabiu. Projektant wzbogacił go innymi materiałami: szyfonem, taftą i satyną. Wisienką na torcie są kryształy Swarovskiego oraz diamenty w liczbie około 170.

najdrozsza kreacja wieczorowa
Źródło: ng.opera.news

Malezyjski projektant stworzył ją w 2009 roku. Sukienka zachwyca nie tylko soczystym kolorem, który swoją drogą od wieków utożsamiany jest z luksusem i wyższymi sferami, ale również bardzo zjawiskową formą. Jeśli chodzi o najdroższe kreacje wieczorowe na świecie, to właśnie ta sukienka uważana jest za numer jeden. W większości zagranicznych rankingów słowik z Kuala Lumpur jest niedoścignionym pod względem ceny dziełem pod postacią wieczorowej kreacji.

2. Abaya Debbie Wingham

Abaya to narodowy strój muzułmański, precyzując nie jest to sukienka, lecz okrycie wierzchnie. W przepięknym wydaniu stworzyła ją brytyjska projektantka mody Debbie Wingham. Zaprojektowała ona różne sukienki, które warte są miliony dolarów i nie inaczej jest z ceną prezentowanej kreacji, bo kosztuje ponad 17 mln dolarów.

najdrozsze sukienki wieczorowe
Źródło: today.com

Abaya pokryta została 2000 diamentów. Projektantka postawiła na wyjątkowy czerwony diament. Suknia jest również zdobiona 14-karatowym złotem. Przepiękna, niezwykła i fascynująca.

3. Yumi Katsura White Gold

Zalicza się do najdroższych kreacji wieczorowych na świecie i również do najdroższych sukien ślubnych. Zaprojektowała ją japońska projektantka mody Yumi Katsura, która projektuje od kilku dekad, łącząc japońską tradycję z francuskim szykiem. Jej suknie są charakterystyczne, piękne i drogie.

najdrozsze sukienki na wieczor
Źródło: nubiapage.com

Sukienka White Gold powstała z jedwabnej satyny. Projektantka ozdobiła ją haftem zari, tysiącem pereł, diamentem z 5-karatowego białego złota i zielonym diamentem. Koszt sukni to około 8,5 mln dolarów.

4. Suknia Marilyn Monroe z urodzin prezydenta

Czy ktokolwiek nie słyszał słynnego: happy birthday mr president? Chyba każdy zna to wykonanie. Marilyn Monroe to bez wątpienia ikona stylu, wdzięku oraz kobiecości. Na urodzinach prezydenta Johna F. Kennedy’ego miała na sobie połyskującą suknię. Film z wykonaniem happy birthday obejrzysz na platformach internetowych. Choć wideo nie jest najwyższej jakości, to suknia błyszczy, a Marlin Monroe wygląda w niej olśniewająco.

Kultowa suknia wieczorowa
Źródło: antiquetrader.com

W 2016 roku sukienka na aukcji osiągnęła zawrotną kwotę blisko 5 mln dolarów. Kreację zaprojektował Bob Mackie, który ubierał wiele gwiazd ówczesnego Hollywood. Sukienkę wykonał z tiulowego materiału, zdobionego dużą liczbą kryształków, około 2500. Ten model sukni nadal cieszy się popularnością wśród gwiazd. Jednak Bob Mackie w jednym z wywiadów powiedział, że tą suknię stworzył dla Marylin Monroe i żadna inna kobieta nie będzie wyglądać w niej tak bosko jak ona.

5. Sukienka Jennifer Lawrence na Oscary

Uznawana jest za najdroższą suknię na Oskarach, gdyż kosztuje 4 mln dolarów. Za tą suknią stoi bardzo znany dom mody Dior. Zaprojektował ją Raf Simmons, który był dyrektorem kreatywnym w tamtym czasie w Diorze. Suknia jest w przepięknym pudrowo-różowym kolorze. Bardzo delikatnym i kobiecym. Składa się z dopasowanego gorsetu i rozkloszowanego dołu. Kreacja jest ręcznie haftowana.

Najdrozsza kreacja na oskarach
Źródło: evoke.ie

Dior jest specjalistą, jeśli chodzi o najdroższe kreacje na Oscary, bo wcześniejsza również należała do niego. Miała ją na sobie Nicole Kidman w 1997 roku, a suknię wyceniono na 2 mln dolarów.

Luksusowe dodatki

Drogie kreacje wiążą się z luksusowymi dodatkami. Konieczna jest najmodniejsza i najdroższa na świecie torebka oraz biżuteria, która zaskakuje w każdym calu. Całość wieńczą buty, które również pochodzą od najlepszych domów mody na świecie.

Patrząc na najdroższe kreacje można wysnuć wniosek, że niekoniecznie musi być wygodnie. Ma być po prostu zjawiskowo!

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany