Nowa kolekcja Jacquemus we Francji

Odkrywając kolejny rozdział w modowej podróży, Simon Porte Jacquemus zaskakuje przestrzeń mediów najnowszym ogłoszeniem. W 2024 roku francuski projektant szykuje się do niezwykłego wydarzenia, które rozegra się na malowniczym południu Francji. To właśnie tam, na Colline des Gardettes w urokliwej miejscowości Saint-Paul-de-Vence, marka zamierza otworzyć bramy Fondation Maeght – legendarnej przestrzeni sztuki nowoczesnej. Jaka będzie nowa kolekcja Jacquemus we Francji?

29 stycznia, tuż po zakończeniu paryskiego tygodnia mody męskiej, świat mody zwróci oczy w kierunku tej nad wyraz wyjątkowej lokalizacji. Powrót pokazu Jacquemus na południe rodzimego kraju budzi nie tylko ekscytację, ale i oczekiwania na niezwykłą symfonię mody i sztuki, jaką projektant zamierza stworzyć na tym historycznym gruncie. Czym więc dokładnie jest miejsce, które wkrótce ugości modową legendę Jacquemus?

Na Wersalu się nie kończy

W czerwcu ubiegłego roku świat mody zgromadził się w monumentalnym Pałacu Ludwika XIV w Wersalu. Wszystko po to, by zanurzyć się w magię kolekcji jesień 2023 zatytułowanej „LE CHOUCHOU”. To niezwykłe wydarzenie odbyło się w otoczeniu przepychu historycznej francuskiej rezydencji. W miejscu gdzie, romantyczne stylizacje prezentowane były na tle pływających na rzece łodzi, podziwiane przez tłum gwiazd i wielbicieli mody.

W otoczeniu natury nowa kolekcja Jacquemus we Francji
W otoczeniu natury- nowa kolekcja Jacquemus we Francji
fot. harpersbazaar.com

Ujrzeć mogliśmy modelki, takie jak Kendall Jenner, czy Gigi Hadid, w magicznym obrazie francuskiego stylu i w otoczeniu natury. Tym samym ta spektakularna kolekcja ożywiła tradycję i klasyczne piękno, jednocześnie wprowadzając nowe elementy do kanonu mody. Inspirując się francuską estetyką, Jacquemus przekształcił bogactwo tego kraju w coś, co jest zarówno nowoczesne, jak i zniewalająco wyrafinowane. To właśnie w tym duchu projektant podąża ku nowym horyzontom, przynosząc kolejne arcydzieło mody na południe Francji. Do miejsca, które staje się scenerią kolejnego rozdziału w jego niezwykłej podróży artystycznej.

Nowa kolekcja Jacquemus we Francji, a dokładniej w Fondation Maeght

Fondation Maeght, które ugości styczniowy pokaz Jacquemus to niezwykłe miejsce, które stanowi ikonę sztuki nowoczesnej i współczesnej we Francji. Znajduje się ono na Colline des Gardettes w Saint-Paul-de-Vence, na południu kraju, w otoczeniu malowniczych krajobrazów, co nadaje mu niepowtarzalny klimat. To instytucja powstała z pasji i zaangażowania Maeghtów – Marguerite i Aimé, którzy byli wielkimi patronami sztuki. Fundację otwarto w 1964 roku i od tego czasu stanowi miejsce, w którym sztuka współczesna łączy się z architekturą i naturą.

Kompleks składa się z różnych elementów – od monumentalnych rzeźb, poprzez galerie, aż po ogrody zaprojektowane przez Josepa Lluísa Sert’a. To sprawia, że sama architektura fundacji staje się integralną częścią ekspozycji. Co więcej, jest gospodarzem wyjątkowych ekspozycji, prezentujących dzieła mistrzów sztuki jak Joan Miró, Georges Braque, Marc Chagall czy Alberto Giacometti. To miejsce, które nie tylko wyświetla dzieła sztuki, ale także staje się ich częścią, otwierając dyskusje między widzem a dziełem.

Fondation Maeght Jacquemus
fot. rivieraloisirs.com

Wspaniała lokalizacja oraz atmosfera sprzyjająca refleksji i kontemplacji sprawiają, że Fondation Maeght to nie tylko muzeum. To ożywione centrum sztuki, które nieustannie inspiruje i zachwyca wszystkich, którzy mają okazję je odwiedzić. Zdaje się więc, że premiera najnowszej kolekcji marki w tak niezwykłym miejscu to wyjątkowy hołd dla piękna i sztuki!

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany