OTB Group z nową siłą napędową- Margiela i Diesel

Nadeszła kolejna rokująca era dla włoskiej korporacji holdingowej OTB Group, która zyskuje na sile i znaczeniu w globalnym przemyśle fashion. Podążając śladami przełomowych trendów i wiodących wzorców, Margiela i Diesel wspólnie kierują Grupą w kierunku nowych wysokości sukcesu. W ostatnim roku przychody korporacji sięgnęły poziomu 1,9 mld euro, co oznacza wzrost o 10 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. To oszałamiający rezultat, który podkreśla dominującą pozycję Grupy OTB w dziedzinie mody i luksusu.

Przychody włoskiej luksusowej grupy wystrzeliły w górę, rosnąc o 10 procent dzięki doskonałym wynikom w całym luksusowym portfolio oraz wzrastającemu popytowi w Azji. To niezwykle obiecujący znak dla marki, który przynosi efekty we wszystkich aspektach działalności grupy. Sprzedaż netto osiągnęła imponujący wzrost o 12 procent, sięgając 1,8 mld euro w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ten sukces napędzany jest nie tylko przez rosnącą popularność kanałów sprzedaży DTC. To także zasługa udanej transformacji marki Diesel i doskonałych wyników luksusowych marek należących do grupy, w tym Maison Margiela.

Dwie marki, których sukcesy napędzają przemysł

Grupa OTB, czyli Only The Brave, to wiodąca międzynarodowa firma modowa z główną siedzibą we Włoszech, założona przez Renzo Rossa. OTB to zbiór różnorodnych marek modowych, które oferują szeroki wachlarz produktów od odzieży, przez obuwie, aż po akcesoria. Grupa posiada różnorodne marki z różnych segmentów rynku, co sprawia, że jest jedną z najbardziej wszechstronnych firm modowych na świecie. Będąc kluczowym graczem w globalnej branży mody, wyróżnia się nie tylko swoją innowacyjnością, ale również zaangażowaniem w tworzenie nowych trendów.

OTB Group z nową siłą napędową Margiela i Diesel
Fot. wwd.com

Jednymi z głównych motorów jej sukcesów są marki Margiela i Diesel, które odgrywają kluczową rolę w strategii rozwoju grupy. Maison Margiela, znana z rewolucyjnego podejścia do mody, wciąż inspiruje swoimi eksperymentami w dziedzinie formy i konceptu. Z kolei strony, Diesel, ze swoim niekonwencjonalnym podejściem do denimu, także zdobywa serca konsumentów, uosabiając ducha wolności i spontaniczności. Te marki nie tylko dodają do portfela Grupy OTB, ale również stanowią katalizator jej rozwoju, umacnianiając jej pozycję na rynku.

W jaki sposób Margiela i Diesel stanowią siłą napędową OTB Group?

Rozpoczynając od marki, która po ostatnim niezwykłym pokazie podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody zbiera same pochlebne opinie. Maison Margiela, czołowy gracz w branży mody, kontynuuje swoją imponującą ścieżkę wzrostu, zanotowawszy wzrost o 23 procent w stosunku do roku ubiegłego. Marka zyskuje także coraz większą popularność w Azji, szczególnie w Chinach i Korei Południowej. Tam sprzedaż wzrosła o imponujące 72,4 procent w porównaniu z rokiem 2022. Dzięki spektakularnemu pokazowi haute couture 2024 w Paryżu, Maison Margiela rozpoczyna nowy rok z determinacją i potężnym impetem.

Transformacja marki Diesel przynosi również wymierne efekty. Sprzedaż marki, pod kierownictwem dyrektora kreatywnego Glenna Martensa, wzrosła o 13 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost ten był napędzany szczególnie przez popularność toreb Diesel 1dr oraz kolekcji damskiej, która obecnie stanowi połowę działalności marki. Dodatkowo, firma cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony młodych konsumentów, z pokoleniem Z stanowiącym 35 procent całej bazy klientów firmy.

W ostatnim roku przychody OTB Group sięgnęły poziomu 1,9 mld euro
Fot. seelemag.com

„Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy w 2023 roku. Był to rok pełen wyzwań, ale nasze marki nadal rosły na wszystkich rynkach, nie tylko w kluczowych lokalizacjach, takich jak USA, Chiny i Japonia, historyczny dla nas rynek, ale także w nowych obszarach, takich jak Korea Południowa, która radzi sobie bardzo dobrze, oraz na innych rynkach azjatyckich” – powiedział w oświadczeniu założyciel i prezes OTB Group, Renzo Rosso. Pozostaje nam jedynie obserwować, jak kształtować się będzie przyszłość mody na kolejne dekady. Czy Maison Margiela i Diesel pozostaną siłą napędową OTB Group.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany