Regaty żeglarskie Louis Vuitton

Regaty żeglarskie Louis Vuitton, symbolizując harmonię między luksusem a pasją, zapraszają do świata morskich przygód i elegancji. W przeddzień prestiżowych rejsów wycieczkowych w malowniczym porcie śródziemnomorskim, które odbędą się 23 maja, francuski dom mody wprowadza na rynek wyjątkową kolekcję kapsułową dla kobiet i mężczyzn. Kolekcja ta jest hołdem dla jednego z najważniejszych wydarzeń żeglarskich na świecie – Louis Vuitton 37th America’s Cup Barcelona.

Ta wyjątkowa sportowa linia, dostępna będzie zarówno w sklepach, jak i online od 18 lipca. Obejmuje odzież, torby i akcesoria, które łączą charakterystyczne elementy marki z żywymi kolorami i żeglarskimi motywami.

Rejs wyjątkowy

Jako sponsor Pucharu Ameryki, jednego z najstarszych międzynarodowych trofeów sportowych na świecie od 1983 roku, Louis Vuitton ponownie pojawia się jako partner tytularny tego wydarzenia. Marka otwiera swoje hiszpańskie zaproszenie wyjątkowym wydarzeniem rejsowym, które będzie prezentować najnowszą kolekcję Nicolasa Ghesquière’a, dyrektora artystycznego linii damskiej Vuitton. To także okazja do uczestnictwa w wystawach, wydarzeniach kulturalnych i programach edukacyjnych zorganizowanych w mieście. Trasa odbędzie się się wokół malowniczego Port Vell w Barcelonie między 29 sierpnia a 27 października.

Regaty żeglarskie Louis Vuitton
Fot. ca.style.yahoo.com

Pięć drużyn rywalizujących w regatach Louis Vuitton Cup – Ineos Britannia, Alinghi Red Bull Racing, Luna Rossa Prada Pirelli, New York Yacht Club American Magic i Orient Express Racing – staną do rywalizacji na wodach, starając się zmierzyć z obrońcą, Emirates Team New Zealand, o Louis Vuitton 37th America’s Cup Barcelona. Louis Vuitton był również partnerem tytularnym Pucharu Ameryki w 2017 roku na Bermudach. Marka świadomie wzmocniła więc swoje związki ze sportem przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Zaangażowała szereg znanych ambasadorów, w tym hiszpańską gwiazdę tenisa Carla Alcaraza, francuskiego pływaka Léona Marchanda i mistrza szermierki Enzo Leforta.

Regaty żeglarskie Louis Vuitton- jaka będzie kolekcja?

Stylizacje kolekcji zaprojektowano w oparciu o trzy główne motywy, tworząc wyraźne tematy. „Riding the Waves” prezentuje techniczne elementy, jak wiatrówki ozdobione kolorowymi wzorami w kratkę Damier, nawiązujące do dynamicznego ruchu na morzu. Kolejny temat, „A Day on the Deck”, powraca do klasycznych motywów Damier i Monogram, wykorzystując kolory inspirowane morskimi flagami sygnałowymi. Natomiast „Elegant Summer Evening” oferuje eleganckie rozwiązania na bardziej uroczyste okazje, prezentując gładkie, czarne lub białe sukienki z lekkiego materiału.

W zakresie akcesoriów, kolekcja prezentuje nowoczesne kształty, takie jak torba Sailor czy portfel Float, idealne do wykorzystania w morskich podróżach. Dodatkowo, dostępne są również miejskie torebki zdobione emblematami Pucharu Ameryki. Wśród wyjątkowych propozycji znajduje się kolekcjonerska Keepall 50 z nadrukiem Damier Flags. Są także mniejsze elementy, takie jak kwadratowa chustka, żeglarski krawat, a także czapki z daszkiem oraz przywieszki z boją ratunkową.

Louis Vuitton w nowej odsłonie
Fot. hypebeast.com

Regaty żeglarskie Louis Vuitton są więc przemyślane w każdym calu. Dla kolekcji opracowano własne logo, graficzne V, pierwotnie stworzone przez Gastona-Louisa Vuittona w latach dwudziestych XX wieku. To ono teraz pojawia się jako emblemat na różnych przedmiotach, od eleganckich toreb weekendowych po wygodne skarpetki.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany