Adidas x Gucci- powraca model ZX 8000

Adidas oraz Gucci to pozornie marki pochodzące z różnych światów. Nic dziwnego więc, że ich współpraca w ostatnich latach nie obyła się bez medialnego szumu. Dwa lata temu Gucci wydało serię limitowanych butów inspirowanych klasycznymi modelami Adidas Originals. Zaprezentowano obuwie w stylu vintage, na którym charakterystyczne trzy paski przeplatały się z logiem włoskiego domu mody. Tym razem powracają z nową wersją uwielbianego modelu ZX 8000.

W tym roku ten mocny duet ukazuje światu kolekcję Gucci x Adidas wiosna/lato 2023. Całość przenika wyraźna inspiracja sezonem festiwalowym. Kolekcja nie tylko zawiera szeroki wybór odzieży i akcesoriów, ale także po latach wita kultowy model obuwia Adidas ZX 8000. Czy marki znów planują zawrócić nam w głowie?

adidas x gucci sneakers spring
źródło: www.theillest.pl

ZX 8000- powrót kultowej pary z lat 80

Co jest z pewnością wyjątkowe w tej kolekcji to fakt wskrzeszenia legendarnego modelu obuwia Adidas. Linia ZX 8000. to bowiem jedna z najbardziej znanych projektów butów sportowych marki. Została zaprojektowana przez niemieckiego projektanta Adi Dasslera w 1988 roku i jest kontynuacją linii ZX, która zadebiutowała cztery lata wcześniej. Po wypuszczeniu na rynek, momentalnie została uznana za przełom w dziedzinie butów sportowych. A wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnych wówczas technologii w produkcji.

Buty Adidas ZX 8000 charakteryzują się lekką, lecz wytrzymałą konstrukcją. Są wykonane z połączenia materiałów syntetycznych i skóry naturalnej z charakterystycznymi trzema paskami Adidas na bokach buta. Wersja ZX 8000 posiadała również system amortyzacji w podeszwie oraz innowacyjny system sznurowania Torsion, który zapewniał wsparcie i elastyczność w okolicach śródstopia.

Z biegiem lat i wraz z rosnącym zainteresowaniem, Adidas wprowadzał modele w coraz to nowocześniejszej wersji. Nie tylko zaoferował klientom szeroką ofertę kolorystyczną, ale ZX 8000 zaczęły pojawiać się także w edycjach limitowanych. Tegoroczna wiosna przynosi zupełnie nowe podejście do kultowego obuwia, Gucci postarało się o nowy charakter modelu przy jednoczesnym zachowaniu uwielbianej w marce klasyki.

adidas ZX Thousands Pack FU ZX  FU ZX  FU ZX FU ZX
źródło: www.theillest.pl

Jaki jest owoc współpracy Adidas i Gucci?

Włoski dom mody wprowadził cztery unikalne warianty kolorystyczne, w tym kremowy i fioletowy, zielony i różowy. Sama paleta barw jest dość wyraźnie inspirowana schematem kolorów OG „Aqua”. Na jedwabistej podstawie buta umieszczono charakterystyczny monogram „GG”. Do wykonania reszty cholewki użyto wysokiej jakości zamszu, nie szczędzono także skóry premium.

Jednak oprócz retro biegówek XZ, na rynek powraca również rozpoznawalny projekt Gucci x adidas Gazelle, łączący trzy paski niemieckiej marki z monogramem GG. Kapsułowa kolekcja obejmuje także klapki w dwóch modelach – Adilette i Sideline – posiadające zabawne detale oraz wyraziste palety kolorów.

Przyszłość współpracy marek streetwearowych i high fashion

Współprace marek streetwearowych i luksusowych domów mody to zjawisko, które zyskuje na popularności od kilku lat. Wiele znaczących graczy w branży takich jak właśnie Gucci, Louis Vuitton, czy Balenciaga, zaczęło łączyć swoje siły z markami streetwearowymi, takimi jak Supreme, Off-White czy Palace. Z kolei te ciekawe kolaboracje prowadzą później do powstania limitowanych kolekcji, które łączą w sobie estetykę mody ulicznej z elementami luksusu.

gucci x adidas Dead Stock LEAD
źródło: www.deadstock.de

Kolaboracja tych dwóch gigantów to więc idealny mariaż luksusu i streetwearu. Kolekcja Gucci x Adidas SS23 jest przykładem klasycznej wizji Adidasa, poddanej obróbce Gucci. A efektem jest unikalny produkt, łączący wysoką modę z odzieżą sportową. Model ZX 8000 w najnowszym wydaniu jest już dostępny do kupienia. Obuwie to z pewnością spodoba się zwolennikom połączenia sportowego i eleganckiego looku.

5 komentarzy

    Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany