Debiut Saint Laurent Productions

Saint Laurent to marka, która słynie z innowacyjnego podejścia do mody. Zajmuje się projektowaniem odzieży i akcesoriów, które stale wpisują się w kanony. Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych domów mody na świecie, angażuje się w wiele międzynarodowych wydarzeń, jak się okazuje nie tylko w obrębie samej mody. Marka parę dni temu zapowiedziała bowiem nowe przedsięwzięcie w dziedzinie produkcji filmowej- Saint Laurent Productions.

Almodovar
źródło: www.eurochannel.com

Saint Laurent Productions zadebiutuje bowiem na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes. Pojawi się ze swoją pierwszą produkcją, czyli krótkometrażowym filmem Pedro Almodóvara „Strange Way of Life”, w którym wystąpią Ethan Hawke i Pedro Pascal. Wraz z debiutem Saint Laurent z dumą staje się także pierwszą luksusową marką, która zalicza do swoich działań pełnoprawną produkcję filmów. Czy to właściwy kierunek dla firmy odzieżowej? Czy Saint Laurent powinno wychodzić poza swoją branżę?

Współpraca z wirtuozem hiszpańskiego kina

Pedro Almodóvar to niewątpliwy gigant w dziedzinie kina, nie tylko w Hiszpanii, ale i na całym świecie. Hiszpański reżyser, scenarzysta i producent filmowy, może pochwalić się imponującym dorobkiem reżyserskim, obejmującym ponad 20 filmów fabularnych, a także wiele krótkometrażowych i dokumentalnych.

źródło: @olivia serieb

Filmy Almodóvara są znane z odważnego podejścia do tematów społecznych, kulturowych i politycznych. Uwielbia się je także ze względu na wyjątkową estetykę, która łączy elementy melodramatu, komedii, horroru i surrealizmu. Reżyser w swoich filmach przedstawia widzom wnikliwe spojrzenie na kwestie tożsamości, seksualności i relacji międzyludzkich. Dlatego produkcje z jego nazwiskiem są niezwykle cenione przez krytyków i publiczność na całym świecie. Wiele z nich stało się kultowymi dziełami kina.

Anthony Vaccarello kieruje markę w stronę innowacji

Vaccarello jest dyrektorem kreatywnym Saint Laurent od 2016 roku. Pod jego kierownictwem, marka odnotowała znaczny wzrost zysków. W 2022 roku obroty wyniosły 3,3 miliarda euro, co oznacza wzrost o 33% w stosunku do roku poprzedniego.

Powszechnie uważa się go za jednego z najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia. To miejsce zapewnił sobie wyróżniając się minimalistycznym i jednocześnie awangardowym podejściem do mody. Słynie z zamiłowania do łączenia kontrastujących ze sobą elementów, takich jak skóra, koronki i tiul.

Oficjalnie potwierdzono, że to Vaccarello będzie pracował nad wszystkimi kostiumami w filmach Saint Laurent Productions. To niezwykle odpowiedzialne zadanie, jako, że kostiumy zawsze grały ogromną rolę w twórczości Almodóvara. „Chcę pracować ze wszystkimi wielkimi talentami filmowymi, które inspirowały mnie przez lata i dać im przestrzeń” – wyjaśnia dyrektor kreatywny Saint Laurent.

dedcbcedaaaeaceb
źródło: imgur.com

To dopiero początek Saint Laurent Productions?

Okazuje się także, że produkcja ,,Strange way of life” nie jest pierwszą interakcją Almodóvara z ekskluzywnym domem mody. Otóż w 2019 roku marka poprzez swoją wytwórnie wsparła finansowo produkcję kultowego filmu „Ból i blask”. Film ten został nominowany do dwóch Oscarów i zdobył nagrodę dla najlepszego aktora (Antonio Banderas) na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Z pewnością plany Saint Laurent Productions sięgają znacznie dalej. Wiadomo już, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych produkcji uznanych reżyserów Davida Cronenberga i Paolo Sorrentino. Tuż za nimi w kolejce są również Abel Ferrara, Wong Kar Wai, Jim Jarmusch i Gaspar Noé.

1 komentarz

    Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany