Elie Saab pokaz haute couture 2024

Libański projektant znany jest z niepowtarzalnych, ultrakobiecych sukni, w subtelny sposób podkreślających naturalne piękno. Co roku wielkie rozdania nagród nie mogą obejść się bez sławnych kobiet ubranych w jego niezwykłe projekty. Jego projekty przyciągających obiektywy aparatów oraz budzących zachwyt. Niedawno odbył się Elie Saab pokaz haute couture 2024, a zaprezentowane modele idealnie oscylowały pomiędzy świeżością, a stylem marki.

Elie Saab pokaz haute couture 2024 – zachwyt nad kobiecością w duchu orientu

Styl marki Elie Saab to wyjątkowa mieszanka elegancji, luksusu i innowacyjnego podejścia do mody. Odzwierciedla to jego korzenie kulturowe i pasję do nowoczesnego designu.

elie saab 2
fot. kendam.com
elie saab3
fot. kendam.com
elie saab kendam5
fot. kendam.com

Projekty są harmonijnym połączeniem zachodnich i wschodnich wpływów, odzwierciedlając zarówno libańską sztukę życia, jak i fascynację nowoczesną architekturą.

Saab kładzie duży nacisk na wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. Tafta, organza, sobol czy satyna są najlepszej jakości.

Elie Saab pokaz haute couture 2024 charakteryzuje się delikatnymi, pastelowymi kolorami, ultrakobiecym fasonem i misternymi zdobieniami

Desert Rose – niepowtarzalny styl sukni w pastelowych odcieniach marokańskiej pustyni

Najnowszy pokaz haute couture marki Elie Saab to połączenie marokańskiej egzotyki z luksusowym przepychem oraz misternym zdobieniem w stylu starego Hollywood. Elie Saab pokaz haute couture 2024 to hipnotyzującą podróż do świata marokańskiej architektury. Zdobione detale przenosiły wyobraźnię widzów do tajemniczych souków i pustynnych krajobrazów.

elia saab kendam6
fot. kendam.com
elie saab kendam7
fot. kendam.com

Saab wyraźnie podkreślił inspirację marokańską, przekładając skomplikowane i geometryczne wzory architektoniczne na delikatne peleryny, suknie i płaszcze w pastelowych odcieniach, nawiązujących do zachodzącego słońca nad pustynią. Niezwykłe detale, takie jak delikatne hafty, bogate złote zdobienia czy trójwymiarowe kwiatowe aplikacje z piór, nadawały kreacjom niezwykłego blasku i splendoru.

Klasyka sposobem na wyróżnienie

Większość domów mody skupia się na prestiżu haute couture jako ekskluzywnej ekstrawagancji. Dla Elie Saaba pokaz mody to znacznie więcej niż tylko narzędzie prestiżu. Jego bajkowe kreacje, warte setki tysięcy dolarów, naprawdę znajdują uznanie wśród współczesnych ikon mody. Podkreśla to fakt, że w pierwszym rzędzie na pokazie zasiadała Jennifer Lopez, muza projektanta.

Nie brakowało również ikonicznych elementów charakterystycznych dla marki. Peleryny i welony dodawały kreacjom Eliego Saaba królewskiego uroku. Suknie to imponująca parada zdobień, haftów i kryształowych aplikacji, które sprawiły, że projekty emanowały niepowtarzalnym blaskiem i elegancją, kojarzoną jednak z tradycyjnym stylem gwiazd.

Cała kolekcja podkreślała mistrzostwo rzemiosła, jakie kryje się za każdym projektem. Mimo że Elie Saab przenosi wyobraźnię do egzotycznych krain, nie zapomina o swoich klientkach. Projektant nie traci z oczu rzeczywistości – jego kreacje są stworzonena czerwony dywan. Kilka znich na pewno dostrzeżemy na Oscarach.

1 komentarz

    Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany