Top 10 luksusowych marek – zapachy dla mężczyzn

Zapach jest dopełnieniem wizerunku mężczyzny, niewidzialnym wsparciem podczas spotkań biznesowych i w relacjach damsko- męskich. Luksusowe zapachy komponuje się z myślą o najbardziej wymagających klientach, to one wzbudzają zainteresowanie, przyciągają, magnetyzują – oddziałują na zmysły i zapadają w pamięć. Drogie flakoniki męskich perfum tworzą kreatorzy, wizjonerzy i mistrzowie w świecie perfum. W nich nie ma miejsca na przypadkową nutę, ponieważ wypełnione są męską elegancją, siłą, odwagą i walecznością. Jedne są bardziej subtelne, a inne wręcz przyćmiewają zapachy wokół, wszystkie są wyraziste. Poznaj top 10 luksusowych marek – zapachy dla mężczyzn.

Top 10 luksusowych marek – zapachy dla mężczyzn

Drogie perfumy powstają z unikalnych składników. Przykładem ambra – szary bursztyn, według niektórych złoto unoszące się na wodzie. Jest ceniona za przedłużanie trwałości perfum. Olejek z neroli – wytwarzany z drzewa gorzkiej pomarańczy, ma lekki, świeży zapach. Oud – olejek oud zaliczany jest do najdroższych na świecie.

Oprócz cennych składników, istotny jest twórca i jego nos, gdyż to perfumiarz łączy zapachy, czasem nieoczywiste, czasem kontrowersyjne, a czasem tworzy proste połączenia, na które nikt jeszcze nie wpadł. Istotne są również proporcje użytych składników. Luksusowe perfumy łączą drogie składniki, idealne proporcje i niezwykłą wrażliwość zapachową artysty w jednym flakoniku.

Męskie perfumy od luksusowych marek są trwałe, oryginalne i zwracają uwagę. Które marki zaliczane są do top 10 luksusowych w świecie perfum? Poniżej nasze zestawienie.

Creed

creed luksusowe meskie zapachy
Źródło: fragrancemarket.com

Markę Creed utożsamia się z luksusowymi perfumami od kilku pokoleń, gdyż jej początki sięgają XVIII wieku. Uwielbiana przez członków rodziny królewskiej i znane osobowości ze świata kultury, polityki oraz sportu, podbiła światowe rynki. Brytyjską markę cechuje wytwarzanie perfum metodami sprzed dziesięcioleci i oczywiście najwyższej jakości składniki oraz dbałość o każdy detal. Część zapachów należy do kultowych, a niektóre uznaje się za najlepsze z najlepszych wśród męskich perfum.

Roja

Roja meskie zapachy
Źródło: scentbird.com

To kolejna brytyjska marka, która tworzy wyjątkowe perfumy dla mężczyzn. Luksus wyczuwa się wszystkimi zmysłami. Począwszy od oryginalnego flakoniku po wolno uwalniające się nuty. Pomimo krótkiej obecności na rynku – bardzo daleko jej do doświadczenia Creed, jednak ma już w swojej kolekcji rozpoznawane i cenione zapachy przez klientów na całym świecie. Męskie zapachy Roja są wyszukane, zaskakujące, niepowtarzalne.

Ralph Lauren

image
Źródło: vogue.com

Amerykańska marka jest bardzo dobrze znana w świecie luksusu, bo tworzy wyjątkowe kompozycje zapachowe. Ralph Lauren traktuje perfumy jako część garderoby, niewidzialne ubranie, bez którego po prostu nie można wyjść z domu. Jest to element stylizacji wpisany w codzienność. Perfumy powinny być wyszukane, podkreślające osobowość i pasujące do okazji, dlatego Ralph Lauren tworzy wyraziste perfumy na bazie drogich składników.

Costume National

Costume National drogie zapachy dla mezczyzn
Źródło: en.costumenationalscents.com

Costume National to włoska marka oferująca oryginalne, nieoczywiste połączenia zapachów. We flakonikach zamknięto włoską elegancję, południowy luz i wyrazisty charakter, dzięki temu Costume National doceniają klienci już od kilku dekad. Wśród popularnych zapachów są Scent Intense oraz Homme. Kolejne uwalniające nuty zapachowe budzą ciekawość i tworzą aurę tajemniczości. W perfumach Costume National nie brakuje mocnych, męskich akcentów zapachowych.

Giorgio Armani

Armani eksluzywne meskie zapachy
Źródło: fashionbeans.com

Pierwsza linia zapachów podbiła męski zmysł powonienia i do dziś jest to jeden z kultowych zapachów w świecie perfum. Włoski dom mody odświeżył legendarne perfumy w 2020 roku, bo dodał klasyce szczypty nowoczesności. Perfumy od Giorgio Armani cechuje lekkość, wolność, a zarazem wyrazistość. Łączą elegancję z wakacyjną letnią bryzą.

Tom Ford

Tom Ford luksusowe meskie perfumy
Źródło: vogue.com

Pierwsze zapachy Tom Ford stworzono dla mężczyzn, natomiast obecnie marka zamyka zapachy we flakonikach dla kobiet i mężczyzn. Perfumy Tom Ford należą do top 10 luksusowych marek – zapachy dla mężczyzn, nie bez przyczyny. Marka sięga po najbardziej wyszukane składniki i eksperymentuje z ich łączeniem, co daje w efekcie nowatorskie rozwiązania. Klienci uwielbiają luksusowe perfumy Tom Ford za ekstrawagancję, magię i niepowtarzalność, dzięki nim można poczuć się wyjątkowo.

Valentino

Valentino luksusowe perfumy meskie
Źródło: intenseoud.com

Znany na świecie włoski dom mody słynie nie tylko z wyjątkowych kreacji, ponieważ również docenia się go za perfumy. Męskie perfumy Valentino pobudzają zmysły, zaskakują kontrastami zapachowymi, wciągają i otulają męskością. Zapach Valentino jest synonimem elegancji i luksusu, poza tym perfumy męskie Valentino kojarzą się z miejskim życiem, a zarazem z radością i mają w sobie nieco pikanterii.

Amouage

Amouage luksusowe perfumy dla mezczyzn
Źródło: beautypert.com

Amouage to perfumy stworzone przez mistrzów perfumiarstwa na dalekim wschodzie. Powstają w Omanie i produkuje się je na bazie wyjątkowych składników, więc to co w nich urzeka, to orientalny charakter i wyrazistość. Męskie perfumy Amouage uznaje się za doskonałe i unikatowe, gdyż nie produkuje się ich na skalę masową, a w ograniczonej ilości, co czyni z nich jeszcze bardziej luksusowe zapachy. Kolejny aspekt to eksperymentowanie i łączenie nieoczywistych składników. Dzięki temu Amouage cenią klienci w różnych zakątkach świata, a ich luksus oddaje również flakonik, z uwagi na to, że wykonano go z dbałością o każdy detal.

Prada

luksusowe perfumy meskie Prada
Źródło: vogue.com

Prada stawia na innowacyjność i nowoczesną technologię w produkcji perfum. Tą nowoczesność i luksus wyczuwa się w każdej nucie zapachowej, gdyż perfumy powstają m.in. z użyciem metody destylacji molekularnej, która wydobywa najgłębsze nuty zapachowe. Klasyczne męskie perfumy Prada są dostępne również w nowoczesnych wersjach, reasumując na każdego mężczyznę czeka luksusowy zapach.

Hermes

luksusowe meskie perfumy Hermes
Źródło: vogue.com

Wyjątkowe kompozycje zapachowe łączące akordy drzewno – owocowe urzekają wyjątkowością. Z męskich perfum Hermes płynie siła, odwaga, a zarazem elegancja. Hermes, francuska marka, jest jedną z najbardziej luksusowych w świecie perfum, bo dba nie tylko o wyjątkowy zapach, lecz również o niepowtarzalny flakonik.

Podsumowując, luksus i elegancja płynąca z drogich flakoników perfum to ubranie, które zmienia sposób patrzenia na świat. Wyjątkowe perfumy są przeciwieństwem masowej produkcji, zatem też i elementem wyraziście odróżniającym od innych.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany