Cannes 2024 – festiwal filmów czy mody?

Świat filmowy komentuje “Megalopolis” Francisa Forda Coppoli, film totalny, który miał być opus magnum wielkiego reżysera, a przygniótł chyba i go i aktorów, o widzach nie wspominając. Oczy wpatrzone są w “Horyzont” Kevina Costnera.

Świat mody komentuje odważne kreacje Anji Rubik, klasę Meryl Streep czy tren Elsy Hosk. Cannes 2024, największy festiwal filmowy w Europie, jest jednocześnie przeglądem ambitnego, ciekawego kina i rewią mody. Na szczęście ani na poziomie doboru repertuaru konkursowego, ani wyboru kreacji, nie ma wiele wspólnego z Oscarami. Pytanie dla fanów – jaki film w tym roku w Cannes prezentuje Meryl Streep?

Cannes 2024 – najważniejsze filmy, najważniejsze gwiazdy, najważniejsze kreacje

Wśród najważniejszych filmów prezentowanych na festiwalu znalazły się zarówno produkcje konkursowe, jak i te wyświetlane poza konkursem. „Horyzont. Rozdział 1” w reżyserii Kevina Costnera, ukazujący epopeję o marzycielach przemierzających bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych. Zostanie pokazany poza konkursem, przyciągając uwagę fanów westernu.

megalopolis cannes
Kadr z Megalopolis F.F. Coppoli, fot. imdb.com

W konkursie głównym zobaczymy takie dzieła jak „The Shrouds” Davida Cronenberga, który powraca na festiwal z opowieścią o kontrowersyjnym systemie GraveTech. Ciekawość wzbudza „The Surfer” z Nicolasem Cage’em, który na specjalnym pokazie o północy przyciągnie miłośników mocnych wrażeń.

Projekt bez nazwy12
Kadr z filmu SERFER, fot. cannes.com

Oprócz oficjalnej selekcji, festiwal oferuje również równoległe sekcje takie jak Directors’ Fortnight, Critics’ Week i ACID. Zwracają one uwagę na wschodzące talenty i różnorodne filmy. Każdy z tych pokazów to nie tylko przegląd najnowszych trendów w kinie. Buduje się platforma dla dyskusji nad przyszłością sztuki filmowej.

Czas na kreacje

Festiwal Filmowy w Cannes 2024 to nie tylko pokazy filmowe. To także okazja dla gwiazd filmowych i celebrytów do przejścia po czerwonym dywanie. Przyciągają uwagę fotografów i fanów z całego świata. Niezależnie od tego, czy chodzi o wielkie hollywoodzkie produkcje, eksperymentalne filmy niezależne czy debiuty młodych reżyserów, festiwal w Cannes zawsze dostarcza niezapomnianych emocji i tematów do rozmów na długie miesiące.

elle pl1
fot. elle.com

elle pl12
fot.elle.com
gettyimages 2153858702 1600
fot. vogue.com

Festiwal Filmowy w Cannes to nie tylko święto doskonałego kina, ale i pokaz mody na najwyższym poziomie. Wydarzenie przyciąga największe sławy. Gwiazdy olśniewają na czerwonym dywanie w kreacjach od najlepszych projektantów. Podczas ceremonii otwarcia 77. Festiwalu Filmowego w Cannes 2024 uwagę przyciągnęły zachwycające kreacje. Eva Green zaprezentowała się w ekstrawaganckiej sukni od Armani Privé. Léa Seydoux w szytej na miarę kreacji Louis Vuitton. Greta Gerwig zmysłowo lśniła w sukni od Saint Laurent. Meryl Streep, honorowy gość festiwalu, na spotkaniu z prasą olśniewała w letnim białym garniturze. Anya Taylor-Joy przemierzała ulice Cannes w spektakularnym słomkowym kapeluszu.

Filmy i kreacja które przejdą do historii

Co roku w Cannes pojawia się kilka niezapomnianych kreacji i kilka wielkich filmów, które przechodzą do historii kina. Kto wygra w tym roku w jednej i drugiej kategorii? Przekonamy się niebawem. Na razie wszystkie oczy skierowane są w kierunku Cannes i chłoną niezwykły klimat luksusu i sztuki.

A na koniec pytanie – jaki film w Cannes 2024 roku prezentowała Meryl Streep w Cannes?

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany