Ponadczasowy styl Grace Kelly

Dzisiaj Grace Kelly to legenda. Doskonała aktorka pobudzająca wyobraźnię i wyznaczająca ówczesne trendy. Księżna Monako. Ponadczasowy styl Grace Kelly do dziś jest reinterpretowany i inspiruje, zarówno projektantów jak i kobiety na całym świecie. Zastanawiające jest, na czym polega jego uniwersalność i jakie elementy z jej garderoby przetrwały próbę czasu?

Ponadczasowy styl Grace Kelly – liczą się ubrania, czy to, kto je nosi?

Ikona elegancji, symbol ponadczasowej klasy. Jej życie, od dzieciństwa w Filadelfii po błyszczącą karierę Hollywood i koronację na księżniczkę Monako, stanowiło prawdziwą baśń. Jednak to nie tylko jej status czy życiowa historia uczyniły ją legendą, lecz również jej wyjątkowy styl i wpływ na modę, który trwa po dziś dzień. W publicznych wystąpieniach mocno inspiruje się nią Meghan Markle. 

glamoure com meghan grace dress
Stylem Grace Kelly inspirują się kobiety także dzisiaj, fot. elle.com

„Myślę, że ważne jest, aby najpierw zobaczyć osobę, a następnie ubranie” – to jedna z wielu wypowiedzi Grace Kelly o modzie. Dobrze jednak oddaje to, co realnie stanowiło ponadczasowy styl Grace Kelly. Moda, choć ważna, jest tylko dodatkiem. Takie podejście nie sprawiło jednak, że trzymała się z dala od trendów. Wręcz przeciwnie, tworzyła je i wyznaczała. Niezależnie jednak od kreacji, którą miała na sobie, zawsze pozostawała prawdziwą sobą – niezwykłą kobietą, księżniczką kina i Monako.

Początki kariery

W 1947 roku, zaledwie mając 18 lat, Grace Kelly opuściła dom rodzinny, by podjąć studia aktorskie w Nowym Jorku. Szybko zdobyła uznanie w świecie filmowym, a jej talent zauważyli najwięksi reżyserzy, w tym Alfred Hitchcock. Grace Kelly, nie tylko ikona mody, ale także legenda kina, wyróżniała się niezapomnianymi kreacjami aktorskimi.

glamoure com kelly6
fot. cnn.com

Jej występy w filmach takich jak „Rear Window” Alfreda Hitchcocka, „To Catch a Thief” z Carym Grantem czy „High Noon” z Garym Cooperem, nie tylko zyskały uznanie krytyków, ale także wpisały się na stałe w historię kina. Jej wyjątkowy talent aktorski i niezwykła obecność sceniczna sprawiły, że jej postaci na zawsze pozostaną w pamięci widzów jako przykłady ponadczasowego piękna, kunsztu aktorskiego i elegancji.

Księżniczka kina w Monako

W 1955 roku, na Festiwalu Filmowym w Cannes, Grace spotkała przyszłego męża, księcia Rainiera III. Ich małżeństwo w 1956 roku stało się wydarzeniem stulecia, a suknia ślubna Grace zachwyca do dziś.

glamoure com kelly weding dres
fot.glamure.com

Ponadczasowy styl Grace Kelly jest oczywiście także związany z jej wejściem w świat monarchi

Kultowy styl Grace Kelly

Jej smukła figura i naturalna elegancja odróżniały ją od ówczesnych aktorek. Za znaki rozpoznawcze jej stylu uchodzą: sukienki z paskiem, nagie ramiona, podwójny rząd naszyjnika z pereł, czy szalik zawiązany na szyi.

glamoure com kelly5
fot.cnn.com

Grace nie tylko nosiła ubrania, ale również je kreowała. Zainspirowała takie domy mody jak Dior czy Gucci, stając się matką chrzestną torby Hermès „Kelly” oraz szalika „Flora” od Gucci.

Jej styl, minimalistyczny, ale elegancki, wciąż inspiruje. Rozkloszowane sukienki, rękawiczki, czy nietuzinkowe nakrycia głowy są elementami, które kojarzą się z jej niezapomnianym stylem.

Dziedzictwo Grace Kelly

Nawet po latach jej śmierci, jej wpływ na modę trwa. Ponadczasowy styl Grace Kelly: kok, makijaż i stroje nadal stanowią inspirację dla projektantów i fashionistek na całym świecie.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany