Najbardziej rozpoznawalne marki odzieżowe na świecie

Charakterystyczne logo, kultowe ubrania i rozpoznawalność na świecie, czyli firmy odzieżowe, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich ubrania, dodatki, buty są pożądane przez klientów od Nowego Yorku po Rzym i od Pekinu po Warszawę. Słyną z oryginalności i wysokiej jakości, a noszenie ubrań z ich logo jest synonimem dobrego gustu i podkreśleniem dobrej pod względem finansowym pozycji społecznej. Zastanawiasz się, jakie są najbardziej rozpoznawalne marki odzieżowe na świecie? Koniecznie przejrzyj nasz ranking!

W Polsce popularnością cieszy się Nike, Zara, Zalando, Adidas i Gucci, a na świecie ta lista wygląda nieco inaczej.

Od masowej produkcji po ubrania premium- moda ma wiele twarzy

Najbardziej rozpoznawalne marki odzieżowe na świecie to nie tylko domy mody stworzone przez światowej sławy projektantów, lecz też sieciówki. Niemałą popularnością cieszą się firmy, które oferują tańsze ubrania, ale wysokiej jakości. Stąd w Polsce popularność takich marek, jak wcześniej wymienione. Stawiają na jakość, oferują modne i wygodne rozwiązania, poza tym podążają za światowymi wybiegami, tworząc unikalny produkt, po który może sięgnąć każdy.

Na drugim biegunie, jeśli chodzi o rozpoznawalność, są oczywiście największe domy mody na świecie. Chyba nikt nie ma wątpliwości jak wygląda logo Gucci czy Louis Vuitton.

Odrębną kategorię stanowią marki, które w Polsce nie tylko nie są popularne, ale dla większości nieznane, za to na świecie są uwielbiane. Świetnym przykładem takiej marki jest Shein. Początkowo firma kurierska, a dziś podbija rynki, w zasadzie już podbiła Amerykę Południową, Afrykę, Australię. W Europie Shein jest trzecią najpopularniejszą marką odzieżową, za Zalando i Zara.

Jakie są najbardziej rozpoznawalne marki odzieżowe na świecie?

Oceniając popularność często pod uwagę brana jest wartość marki i z tego wynika jej pozycja w rankingu. W poniższym zestawieniu nie brakuje luksusowych marek i tych, które oferują wysokiej jakości ubrania w niższej cenie.

1. Nike

Nike najbardziej rozpoznawalna marka odziezowa na swiecie
Źródło: pixabay.com

Swosh- charakterystyczny symbol Nike to coś, co chyba zna każdy człowiek na globie. Ten charakterystyczny znak firmy wcale nie wyszedł spod ręki doświadczonego grafika i nie trwało to długo. Swosh stworzyła studentka i nie miała na to wiele czasu, podobnie jak zlecający jej to zadanie. Przyniosła cztery projekty, lecz żaden nie przypadł do gustu, ale czas gonił i zdecydowano się na dziś już znane na świecie logo. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych na świecie kosztował tylko 35 dolarów.

W 2014 roku firma Nike obchodziła jubileusz pół wieku działalności, a zaczęło się niepozornie. Dziś jest to gigant w świecie obuwia i odzieży dla aktywnych fizycznie. Nazwa Nike wzięła się od greckiej bogini, która symbolizuje zwycięstwo i chyba nie ma lepszej nazwy dla rzeczy skierowanych do sportowców i aktywnych fizycznie.

2. Louis Vuitton

popularne marki odziezowe na swiecie Louis Vuitton
Źródło: pixabay.com

Francuski dom mody ma już prawie 170 lat, a wszystko zaczęło się od kufrów, bagażów i toreb. Markę Louis Vuitton uwielbiają gwiazdy światowego formatu, szczególnie kultowe torebki. Są synonimem powodzenia finansowego i bez wątpienia luksusowym dodatkiem. Klasyczka torebka Never Full czy monogram Canvas to niejedyne znaki rozpoznawcze tej marki, bo jest ich dużo więcej.

Projekty marki są inspiracją, a ubrania obiektem pożądania. Elegancja w wyrazistym wydaniu, nowoczesność i klasa, czyli jednym słowem styl przez duże S, to właśnie jest Louis Vuitton.

3. Chanel

Najbardziej popularne marki odziezowe Chanel  scaled
Źródło: pexels.com

Czy komuś trzeba przedstawiać Coco Chanel? Francuska arystokratka, która wychowywała się w sierocińcu zmieniła świat mody. To ona stoi za klasycznymi czółenkami z czarnym noskiem, marynarską koszulą czy swetrem polo, poza tym Chanel słynie również z torebek.

Coco stworzyła gigantyczne imperium, nie tylko markę odzieżową, ale również zapachy. Była jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Europie i też najbardziej bogatych.

4. Gucci

Najpopularniejsze marki odziezowe na swiecie Gucci
Źródło: pexels.com

To kolejne bardzo znane logo na świecie, dlatego ranking najbardziej rozpoznawalne marki odzieżowe na świecie nie może jej pominąć. Gucci, podobnie jak Chanel, to synonim luksusu, dobrego smaku i podkreślenie pozycji ekonomicznej.

Charakterystyczne logo będące oryginalnym połączeniem liter GG (od założyciela Guccio Gucci) należy do najczęściej podrabianych na świecie, co świadczy o popularności marki. Kultowa jest już apaszka Flora, torebka Diana i mokasyny opatrzone złotą klamrą.

5. Adidas

popularne na swiecie marki odziezowe Adidas
Źródło: pixabay.com

Sportowe buty określane są mianem adidasów, co świadczy o tym, jaki wpływ na modę miała marka Adidas. Początkowo firma miała znacznie dłuższą i mniej wpadającą w ucho nazwę. Stworzyli ją bracia, ale jak to w rodzinie czasem bywa doszło do konfliktów i drogi braci się rozeszły. Jeden z nich z pierwszych liter imienia i nazwiska stworzył nazwę Adidas, a jego brat jest właścicielem Pumy.

Dziś marka jest synonimem wysokiej jakości ubrań dla sportowców, ale też dla osób aktywnych, lubiących swobodę i wyrazisty styl. Spod jej szyldu wyszło wiele innowacyjnych rzeczy oraz ponadczasowych modeli butów.

6. Hermes

najpopularniejsze firmy odziezowe na swiecie Hermes
Źródło: hermes.com

To kolejna francuska firma, której logo należy do najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych na świecie. W kolejnym dziesięcioleciu Hermes będzie obchodził 200 lat istnienia, a zaczynał od odzieży i akcesoriów. Dziś oferują wszystko czego potrzebuje współczesny człowiek, by żyć w otoczeniu luksusu i ubierać się w rzeczy projektowane przez najlepszych projektantów i tworzone ręcznie przez rzemieślników. Hermes oferuje odzież, zegarki, perfumy, kosmetyki i ma specjalną kategorię prezentów.

7. Dior

najbardziej rozpoznawalne marki odziezowe Dior
Źródło: pexels.com

Tej marki z pewnością również nie trzeba nikomu przybliżać. To kolejny francuski dom mody, który podbił świat. Początki Diora przypadają na trudny, powojenny czas, wówczas Dior zainicjował nowe trendy, ściągnął z kobiet smutne, bezkształtne ubrania, oferując rzeczy podkreślające kształty. Był przesądnym człowiekiem i w każdej jego kolekcji pojawiał się płaszcz nazwany tak jak miejscowość, z której pochodził. Przed pokazami uczęszczał do tarocistki, lecz chyba jednak światową sławę zapewnił mu talent. Dior słynie z okazałych kreacji wieczorowych i luksusowych dodatków.

8. Zara

marki odziezowe znane na calym swiecie Zara
Źródło: worldfinance.com

Zara to hiszpańska marka odzieżowa i ten południowy charakter odzwierciedla się w ubraniach. Marka należy do firmy odzieżowej Inditex, a wg Forbesa założyciel Zary jest drugim najbogatszym Europejczykiem i wysoko znajduje się w światowym rankingu. Zara ma sklepy w 50 państwach, w tym w Polsce.

9. H&M

marki odziezowe ktore sa najbardziej rozpoznawalne HM
Źródło: redonline.co.uk

To kolejny popularny sklep, który należy do najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych na świecie. Moda H&M łączy trendy z ponadczasowością i tworzą wyjątkowe kolekcje dla dzieci, kobiet, mężczyzn. Stawiają na połączenie mody i wysokiej jakości w przystępnej cenie.

10. Uniqlo

znane marki odziezowe Uniqlo
Źródło: nymag.com

Marka należy do koncernu odzieżowego o zasięgu globalnym Fast Retailing, a pochodzi z Japonii. Mają ponad 60 sklepów i weszli już na polski rynek. W ofercie Uniqlo są zarówno klasyczne ubrania, w odświeżonej formule, jak i ciekawe, oryginalne kroje t-shirtów, bluz, kurtek i innych rzeczy.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych na świecie rządzą głównie te, które powstały w ubiegłym stuleciu. Część z nich miała początek w małych zakładach krawieckich, część okraszona jest rodzinnymi konfliktami, jednak jak widać sukces był im pisany.

6 komentarzy

    Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany