Narodziny marki Hermes

Ostatnio w prasie zrobiło się głośno o marce za sprawą klientek żądających dostępu do luksusowej torebki “Barkin”. Marcowy pokaz kolekcji w strugach deszczu wywołał zachwyt nad projektami. Modele emanują prostym luksusem na najwyższym poziomie. Choć mniej rozpoznawalna niż Prada, Hermes na wielu płaszczyznach jest synonimem luksusu. Mało kto jednak wie, że w zarodku była to firma z akcesoriami jeździeckimi. Jak wyglądały narodziny marki Hermes? Od jak dawna marka ta wyznacza trendy na najwyższym poziomie luksusu? 

Narodziny marki Hermes

Thierry Hermès, założyciel marki Hermès, był człowiekiem niezwykłym. Urodził się w 1801 roku w Krefeld w Niemczech. Należał do francuskiej rodziny protestanckiej. Jego przodkowie schronili się w Niemczech przed prześladowaniami religijnymi, co wpłynęło na duchowe dziedzictwo Thierry’ego.

hermes kendam1
Klasa, styl i ekskluzywność, model z najnowszego pokazu Hermes, fot. kendam.com

W 1837 roku, mając 30 lat, postanowił przenieść się do Paryża. Historia marki Hermes ma swoje geograficzne korzenie we Francji. W duchu kalwinizmu Thierry Hermès wierzył w pracowitość i solidność jako drogę do sukcesu. W Paryżu założył sklep specjalizujący się w produkcji i sprzedaży siodła, uprzęży i innych akcesoriów jeździeckich. Wkrótce jego produkty zyskały uznanie klientów, a firma Hermès stała się synonimem doskonałości rzemieślniczej. Narodziny marki Hermes, droga od sklepu z uprzężą do synonimu modowego luksusu to niezwykła historia.

Sukcesy i prestiż: medal wystawie światowej

W 1867 roku firma Hermès zdobyła Medal Pierwszej Klasy na Wystawie Światowej, co przyniosło jej ogromną popularność i uznanie. Sukces w dziedzinie produkowania akcesoriów jeździeckich był ogromny. Wśród klientów Thierry’ego znaleźli się nawet tak znani arystokraci jak rosyjski car Aleksander II. Nabywał on u Hermèsa siodła. Narodziny marki Hermes są zatem niezwykłą historią. 

hermes kendam2
Torebki i buty od Hermes to najwyższy poziom luksusu, fot. kendam.com

Dziś z torebką marki pojawiają się Kim Kardashian czy Jennifer Lopez, a w prasie modowej stała się ona synonimem nowego trendu: “low luxury”.

Kontynuacja tradycji przez kolejne pokolenia: Adolphe i Émile-Maurice Hermès

Po Thierry’m Hermèsie firmę przejęli jego synowie, Adolphe i Émile-Maurice Hermès. Wraz z postępującym rozwojem motoryzacji, firma zaczęła poszerzać swoją ofertę o akcesoria podróżne, takie jak kuferki, walizki i torebki. Ich zaangażowanie w utrzymanie misji firmy związaną z przemieszczaniem się zaowocowało nowymi, innowacyjnymi produktami, takimi jak pierwsza skórzana kurtka zapinana na zamek błyskawiczny w 1918 roku. Powoli z dziedziny akcesoriów jeździeckich produkcja Hermes przenosiła się na obszar ubrań i torebek.

hermes kendam3
fot. kendam.com

Narodziny marki Hermes to ewolucja, z ciągłą dbałością o najwyższą jakość i detal. Surowcem podstawowym była skóra. Widać to nawet dziś. Gdzie flagowymi produktami są niedostępne, niezwykle luksusowe torebki i jedwabne apaszki, a na pokazach dominują skórzane płaszcze.

Ikony marki: Jedwabne szale i torebki „Kelly Bag” i „Barkin”

Następnie Émile-Maurice Hermès wprowadził do oferty marki kolejne kultowe produkty, takie jak jedwabne szale, których produkcja wymagała niezwykłej precyzji i cierpliwości. Warto dodać, że klasycznych, charkaterystycznym wzorem na apaszkach Hermes jest motyw jeździecki.

stukles glenrothes orgget iamge grace hermes1
Grace Kelly i „Kellys Bag”, fot. cnn.com

 

W latach 30. powstała także legendarne torebka, nazwana później „Kelly Bag”. Została nazwana na cześć Grace Kelly, księżnej Monako, która zyskała światową sławę pojawiając się z nią na zdjęciach w magazynie „Life”. Kolejnym modelem, który zawładnął wyobraźnią kobiety była torebka „Barkin”.

Ekspansja i współczesność: Hermès jako symbol luksusu i elegancji

W latach 70. marka Hermès prowadziła intensywną ekspansję na rynki zagraniczne, stając się jednym z najsłynniejszych domów mody na świecie. Dziś Hermès to synonim wyrafinowanej elegancji i luksusu, a jej produkty są pożądane przez klientów na całym świecie. Charakterystyczne apaszki czy torebki są obiektem pożądania wielu kobiet. Narodziny marki Hermes to niezwykła historia misterności i profesjonalizmu. 

 Tradycja, innowacje i prestiż

Narodziny marki Hermès to opowieść o niezwykłej determinacji, pasji i doskonałości rzemieślniczej. Od skromnych początków w Paryżu aż po współczesne sukcesy na światowym rynku mody, firma Hermès kontynuuje swoją tradycję, wprowadzając jednocześnie innowacyjne produkty i utrzymując niezmienny prestiż swojej marki. Hermès to nie tylko producent luksusowych akcesoriów. To także symbol wyrafinowanej elegancji i niepowtarzalnego stylu życia.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany