Życie i kariera Cindy Crawford

W świecie, gdzie piękno jest wyznacznikiem sukcesu, są modelki, które wyróżniają się nie tylko urodą, ale także wyjątkową siłą charakteru. Życie i kariera Cindy Crawford jest tego doskonałym przykładem. Jej historia to podróż przez niezliczone wyzwania, które prowadziły do budowania nie tylko kariery, ale także wpływu na branżę modową i społeczność globalną.

Cindy Crawford nie tylko definiuje standardy piękna, ale również rewolucjonizuje postrzeganie kobiecości i siły w show-biznesie. Przekraczając granice kulturowe i branżowe staje się ikoną, której życie to nie tylko blichtr świateł fleszy, lecz także wytrwałość w dążeniu do celu, odwaga w podjęciu wyzwań oraz niezłomna wiara we własne możliwości.

Życie i kariera Cindy Crawford
Fot. footwearnews.com

Piękność w polu kukurydzy

Supermodelka Cindy Crawford urodziła się 20 lutego 1966 roku w DeKalb, będąc córką Johna Dana Crawforda i Jennifer Sue Crawford-Moluf. Dorastała razem z rodzicami i swymi dwiema siostrami Jej rodzina mieszkała w Stanach Zjednoczonych przez wiele pokoleń, a ona sama ma także niemieckie, angielskie i francuskie pochodzenie. Co ciekawe, początki jej życia nie wskazywały na karierę w świecie mody. Początkowo uczęszczała na studia inżynieryjne na Northwestern University, zanim została zauważona przez lokalnego fotografa.

Miała 16 lat, gdy uwieczniono ją pracującą na polu kukurydzy. Zdjęcie to, wbrew pozorom, okazało się nadzwyczajne i zostało opublikowane w prasie. To wydarzenie zainspirowało nastoletnią Cindy do podjęcia kroku w stronę kariery modelki. Krótko po tym wygrała konkurs organizowany przez jedną z agencji, zdobywając prestiżowy tytuł „Look Of The Year”. W wieku 19 lat była już rozchwytywana i zaczęła karierę profesjonalnej modelki.

Eksplodująca popularność- życie i kariera Cindy Crawford

Życie i kariera Cindy Crawford nabrały jeszcze większego tempa, gdy podpisała kontrakt z agencją modelek Elite New York. To właśnie wtedy, w latach 80., Crawford została twarzą najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Jej charakterystyczne znamię nad ustami stało się jednym z jej znaków rozpoznawczych. Oprócz tego została okrzyknięta jako „Baby Gia”, ze względu na swoje podobieństwo do legendarnej modelki Gili Carangi. Propozycje z magazynów takich jak: „Vogue”, „Harper’s Bazaar”,„Elle”, czy „Cosmopolitan” zaczęły spływać w błyskawicznym tempie.

Królowa wybiegu Cindy Crawford
Fot. vogue.fr

Wkrótce młoda Crawford podbiła również wybieg nawiązując współprace z takimi markami i domami mody, jak m.in. słynny Christian Dior, następnie Chanel, Versace, wreszcie cała reszta domów tej branży, a wśród nich: Calvin Klein, Thierry Mugler, Michael Kors, Valentino i Ralph Lauren. Z kolei gdy miała 22 lata Cindy pojawiła się na rozkładówce popularnego magazynu „Playboy”, co wówczas było oznaką ogromnego prestiżu. W 1998 liczba okładek z Crawford przekroczyła 500!

Lata 90. to okres, gdy Cindy Crawford stała się niekwestionowaną ikoną. Pojawiała się na okładkach najważniejszych magazynów modowych, stając się symbolem nowoczesnego piękna. To wtedy także stała się częścią „Wielkiej Szóstki” modelek, które miały największy wpływ na świat mody i kulturę popularną, w gronie na przykład z Naomi Campbell. W 1993 i 2002 znalazła się w gronie 50 najpiękniejszych osób wybieranych przez magazyn „People”. A w 1995 roku magazyn „Forbes” uznał ją za najbogatszą modelkę na świecie.

Czy było coś poza modą?

Cindy Crawford szybko przekształciła swoją popularność w biznesowy sukces. Zaczęła działać poza światem mody, tworząc linie kosmetyków, ubrań czy programów fitness. Stworzyła swój własny zestaw ćwiczeń, których celem było kształtowanie i utrzymanie odpowiedniej, zgrabnej sylwetki. Jednocześnie była ambasadorką zdrowego stylu życia. Oprócz tego prowadziła program o modzie i stylu zatytułowany „House of Style”, który emitowano na popularnym kanale MTV. Zdecydowała się nawet spróbować swoich sił w aktorstwie. Zagrała między innymi w filmie o tytule „Czysta Gra”, lecz pomimo urody kariera aktorska nie była jej pisana.

Supermodelki lat 90 Cindy Crawford
Fot. tribune.com.pk

Jak wiele znakomitych modelek, wielokrotnie zaangażowała się w działalność charytatywną, udzielając szczególnej pomocy dzieciom, które cierpiały na białaczkę. Przez wiele lat wspierała program onkologii dziecięcej na University of Wisconsin – Medison, angażując się w leczenie w tej dziedzinie. Od 2007 roku została oficjalnym reprezentantem Ronald McDonald House i przystąpiła do „Friends of RMH”, grona celebrytów wspierających tę organizację. Podobnie do dziś angażuje się w zrównoważone trendy i szerzenie świadomości o ekologii w branży.

Co zaś tyczy się życia osobistego modelki, w lipcu 1987 związała się z aktorem Richardem Gere, za którego 12 grudnia 1991 roku wyszła za mąż. Niespełna 4 lata później doszło do rozwodu. W 1997 poznała przedsiębiorcę i byłego modela Rande’ego Gerbera, z którym doczekała się dwójki dzieci: syna Presley’a oraz córki Kai.

Życie i kariera Cindy Crawford- podsumowanie

Obecnie, choć supermodelka mniej aktywna zawodowo, jej wpływ na świat mody i kobiece aspiracje jest niezatarty. „Twarz którą masz w wieku 25 lat, jest twarzą którą dał Ci Bóg, twarz którą masz w wieku 50 lat, jest twarzą na którą zapracowałeś.”– słowa samej Cindy. Crawford to nie tylko ikona mody, lecz również przykład na to, jak determinacja i pasja mogą prowadzić do osiągnięcia celów. Jej historia to nie tylko opowieść o sukcesie, lecz również inspiracja dla kolejnych pokoleń.

Życie i kariera Cindy Crawford
Fot. min.news
Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany