Kariera i historia Gisele Bündchen

Matka, żona, supermodelka, aktorka, pisarka, redaktorka, piosenkarka, ekolożka – te wszystkie talenty łączy jedna osoba – Gisele Bündchen. Światowej sławy modelka, która nie miała łatwych początków. Pochodziła z małej miejscowości, a na pierwszych castingach mówiono jej, że ma za duży nos i inne mankamenty, które skreślają ją jako fotomodelkę. Kariera i historia Gisele Bündchen zaczyna się w bardzo młodym wieku. Gisele miała zaledwie 15 lat, gdy wyjechała do Sao Paulo, pozostawiając swój rodzinny dom 1000 km dalej.

O Gisele Bündchen można powiedzieć wiele, ale z pewnością obok urody, ma niezwykłą osobowość i charakter, który pomógł jej dotrzeć na szczyt. Jak wyglądała droga Gisele do supermodelki?

Kariera i historia Gisele Bündchen

Jedna z brytyjskich gazet napisała kiedyś, że są supermodelki i jest Gisele Bündchen. I to zdanie doskonale charakteryzuje jedną z najbardziej znanych osobowości świata mody. Dla rodziny była po prostu Gise. Przyszła na świat w 1980 roku, w małej miejscowości w południowej Brazylii. Ma pięć sióstr, jedna z nich jest jej siostrą bliźniaczką.

Gisele Bundchen gdy byla dzieckiem
Źródło: abcnews.go.com

Dorastanie w licznej rodzinie wymaga współpracy, odpowiedzialności starszych za młodszych, życzliwości, dobrej organizacji i wzajemnego szacunku oraz miłości. Gisele była środkową córką, dokładnie trzecią. Od młodych lat wyróżniała się na tle rówieśników wzrostem, ale też siłą charakteru. Przez to, że była wysoka i szczupła, często mierzyła się z nieprzyjemnymi komentarzami.

Gisele lubiła sport i była otwarta na nowości. Uprawiała lekkoatletykę, grała w siatkówkę i w tenis, ćwiczyła balet. Cechowało ją duże zaangażowanie w sport, a przed meczem motywowała drużynę.

Nie była idealna

Gisele Bündchen nie wpisywała się w kanony ówczesnego piękna, nie miała też idealnej sylwetki. A jednak ta ‘inność’ była potrzebna w świecie mody. Dzięki niej przełamywała schematy, przesuwała granice i pokazywała, że wcale nie trzeba być ‘schematyczną’ modelką by dotrzeć na szczyt. Wręcz przeciwnie, dzięki temu, że wyróżniała się na wybiegu, jej kariera nabrała rozpędu.

W wieku 14 lat w centrum handlowym spotkała przedstawiciela agencji modelek i od tego wszystko się zaczęło. Gisele pojechała wraz z mamą do agencji i w ciągu roku zapakowała walizki i wyruszyła autobusem do Sao Paulo. Miała tylko 15 lat, gdy żyła już na własną rękę. Karierę rozpoczęła w podobnym wieku, co Naomi Campbell.

image 1
Źródło: dailymail.co.uk

Kariera i historia Gisele Bündchen są pełne pięknych i trudnych chwil. W konkursie Elite Look of the Year zajęła drugie miejsce w kraju i czwarte w konkursie międzynarodowym. Jednak ta prestiżowa wygrana nie sprawiła, że kontrakty spływały, a telefon nieustannie dzwonił. Gisele Bündchen musiała zapracować na to, kim jest dziś. W tamtym czasie chodziła na liczne castingi i często nic z tego nie wychodziło. Słyszała, że nie jest poszukiwanym typem urody albo że ma za duży nos. Odbijając się od drzwi, nie zamierzała się poddać.

Sama w Nowym Jorku w wieku 16 lat

W 1996 roku pierwszy raz wyjechała do USA – była to dla niej ogromna szansa. Wyszła na Fashion Week. Miała zaledwie 16 lat, gdy sama przeprowadziła się do Nowego Jorku, rodzina ją odwiedzała, jednak na stałe mieszkała bez nikogo z bliskich. Mało tego, Gisele nie mówiła po angielsku.

Gisele Bundchen historia sukcesow
Źródło: dailymail.co.uk

Czas w USA owocował w spektakularne sukcesy, w zasadzie gdy była na szczycie, sukces gonił sukces, ale nie brakowało również trudniejszych momentów. Zresztą tak młoda osoba rzucona na głęboką wodę, musiała wykazać się ogromną odwagą i koncentracją na celu.

Koniec epoki heroin chic

Gisele Bündchen zapoczątkowała nową modę. Nie była wychudzona, a kształtna. Nie była blada, a opalona. Miała ładne włosy, a nie rozczochrane. Pod jej oczami nie było cieni, jak u modelek heroin chic. Ten trend zapoczątkował Calvin Klein, którego zainspirowała Kate Moss.

Gisele Bundchen biografia
Źródło: abcnews.go.com

Wraz z wejściem na wybieg Gisele Bündchen w świecie mody powiało świeżością. Modelka wcale nie musiała wyglądać na zagłodzoną, a przeciwnie – zdrowo, świeżo, apetycznie. Kariera i historia Gisele Bündchen były modzie potrzebne.

Modelka tysiąclecia

Vogue i VH1 uznały ją w 1999 roku modelką roku. W 2000 roku Vogue okrzyknął ją modelką tysiąclecia. Pisano o niej najbardziej pożądana, najpiękniejsza kobieta, powrót krągłości. W tym samym roku, jako 4. modelka, znalazła się na okładce magazynu Rolling Stone. I podpisała kontrakt z Victoria’s Secret, który trwał 7 lat. Wówczas też jej partnerem życiowym był Leonardo DiCaprio.

Gisele Bundchen kariera
Źródło: abcnews.go.com

Mając zaledwie 20 lat osiągnęła zawrotny, światowy sukces. A gdy już ją dostrzeżono, to kolejne osiągnięcia mogłaby odhaczać chyba każdego dnia. Wraz z nią pojawiło się nowe określenie: Übermodel – ktoś więcej niż supermodelka.

Twarz najpopularniejszych marek

Lukratywne kontrakty, najlepsze pokazy mody, prestiżowe sesje zdjęciowe dla najpopularniejszych magazynów na świecie to była codzienność Gisele Bündchen. Współpracowała z markami, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać: Dior, Chloe, Versace, Dolce&Gabbana, Ralph Lauren, Valentino.

image
Źródło: thefamouspeople.com

Gisele Bündchen była na okładkach najpopularniejszych magazynów na świecie, m.in. Newsweek, Forbes, Elle, Bazaar. Udało się jej znieść podział na modelki modowe i komercyjne, bo pracowała jako jedna i druga. Potrafiła zmieniać się jak kameleon – z piękności wcielić się w typową chłopczycę. Jej elastyczność i plastyczną urodę doceniły największe domy mody na świecie i najbardziej znane marki. W 2006 roku podpisała kontrakt z Apple. Od 2015 roku nie chodzi w pokazach mody.

Przez lata Gisele Bündchen żyła na walizkach, a jej domem był samolot. By nie czuć się samotnie, kupiła psa, którego nazwała Vida – życie.

Aktorstwo i muzyka

Gisele Bündchen jest bardzo otwartą na nowości kobietą, chętnie wchodzi w nowe przedsięwzięcia i realizuje swoje marzenia. Zadebiutowała na wielkim ekranie i jako piosenkarka.

Wystąpiła w Diabeł ubiera się u Prady i Taxi. W 2013 roku wydała singiel All Day and All of the Night – cover The Kinks. A rok później singiel Heart of Glass – cover zespołu Blondie. Gisele Bündchen jest również autorką książki: Lekcje. Moja droga do dobrego życia. Modelka aktywnie działa na rzecz ekologii.

Gisele Bundchen w filmie Taxi
Źródło: dailymail.co.uk

Gisele Bündchen redagowała teksty dla najlepszych magazynów modowych i prowadziła kampanie reklamowe dla najbardziej znanych marek na świecie. Określenie kobieta o wielu talentach, pasuje do niej idealnie.

Życie prywatne

Bycie na szczycie nie zmieniło w niej jednego, miłości do rodziny i stawiania jej na pierwszym planie. Modelka wyszła za mąż w 2009 roku. Jej mąż, Tom Brady, ma polsko-irlandzkie korzenie. Para ma dwoje wspólnych dzieci: córkę i syna.

Sukces nie odebrał jej siły charakteru i chęci podążania za marzeniami. Motto Gisele Bündchen opiera się na marzeniach. To one są siłą napędową w życiu. Dlatego warto marzyć i dążyć do realizacji swoich marzeń. Modelka spełniając swoje marzenia, dołączyła do grona najbogatszych modelek na świecie, obok Cindy Crawford.

Gisele Bündchen jest inspirującą kobietą. Jej kariera i historia są gotowym scenariuszem filmowym, ukazującym zwykłą a jednak niezwykłą dziewczynę, która dzięki uporowi i z pewnością urodzie, trafiła na szczyt.

Nie ma jeszcze komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany